ଆଜିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା : ପୂର୍ବଭଳି ମେଟ୍ରୋ ସେବା ବନ୍ଦ

ଆଜିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା : ପୂର୍ବଭଳି ମେଟ୍ରୋ ସେବା ବନ୍ଦ
ଆଜିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା : ପୂର୍ବଭଳି ମେଟ୍ରୋ ସେବା ବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ, କେବଳ କାରଖାନା ଏବଂ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଯଦିଓ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିବ । ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ପାଇଁ କର୍ଫ୍ୟୁ ପୂର୍ବ ପରି ଜୁନ୍ ୭ ସକାଳ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ । କାରଖାନା ଏବଂ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଇ-ପାସ୍ ପାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ।

କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ, ସେମାନଙ୍କର ନିଯୁକ୍ତିଦାତା, କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର, ମାଲିକଙ୍କୁ ଇ-ପାସ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ । DDMA ଆଦେଶରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ପାଦନ, ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ଏବଂ ଅନୁମୋଦିତ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ଏକାଠି ଡକାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ଅଲଗା ଅଲଗା ସମୟରେ କର୍ମଚାରୀ ଆସିବେ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇପାରିବ ।

କେବଳ ଅସାମାଜିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାମ କରିବାକୁ ଡକାଯାଇପାରିବ । ଏହା ସହିତ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ, ୟୁନିଟରେ ସାନିଟାଇଜିଂ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ । ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ଟିମ୍ ତଦାରଖ କରିବେ ଯେ, ସମସ୍ତ ନିୟମ ଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି କି ନାହିଁ । ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଲେ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ କିମ୍ବା ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯିବ । ଏହାସହ DDMA ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବି ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ସେପଟେ ଅନଲକ୍ ନେଇ ସିଏମ୍ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆମେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲୁ ଯେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶିଳ୍ପ ଖୋଲିପାରିବ, କାରଣ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ଗରୀବ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକେ କାମ କରନ୍ତି । ତାଲା ବନ୍ଦ ହେତୁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହେଉଛଇ । ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ, ସଂକ୍ରମଣ ମାତ୍ରା କମିଗଲେ ଆମେ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଅନ୍ୟସମସ୍ତ କଟକଣା ହଟାଇବୁ ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛୁ ।