ଗଲା ୬ ମାସରେ କିଛି କାମ କରିନି କେନ୍ଦ୍ର, କ୍ଷମତା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସୁଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ: ମମତା

ଗଲା ୬ ମାସରେ କିଛି କାମ କରିନି କେନ୍ଦ୍ର, କ୍ଷମତା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସୁଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ: ମମତା
ଗଲା ୬ ମାସରେ କିଛି କାମ କରିନି କେନ୍ଦ୍ର, କ୍ଷମତା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସୁଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ: ମମତା

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚନ ଥମିଛି, ହେଲେ ଉଷ୍ମତା ଥମୁନି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରବାହ ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । କରୋନାକୁ ନେଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, କେନ୍ଦ୍ର ଗତ ୬ ମାସ ହେଲା କିଛି କାମ କରିନାହିଁ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କ୍ଷମତା ହାତେଇବା ଲାଗି ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ବୁଲି ଆସୁଥିଲେ ।

ଏଥିସହ ମମତା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାଗଣା କୋଭିଡ୍ ଟିକା ଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ବିଧାନସଭାରେ ମମତା କହିଛନ୍ତି, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଲାଗି ୩୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କିଛି ନୁହେଁ । ପୂରା ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଟିକାକରଣ ହେବା ଉଚିତ୍ । ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଟିକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା କଥା । କିନ୍ତୁ ସେ ନୂଆ ସଂସଦ ଭବନ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଆଦି ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ର ପାତରଅନ୍ତର କରୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମମତା । କହିଛନ୍ତି, ପଶ୍ଚିମଙ୍ଗ ସହ ଏତେ ପାତରଅନ୍ତର କାହିଁକି ? ଶପଥ ଗ୍ରହଣର ମାତ୍ର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍ ପଠାଇଛି । ପ୍ରକୃତରେ ବିଜେପି ଜନାଦେଶ ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ । ମୁଁ ହିଂସାକୁ କେବେ ସମର୍ଥନ କରେନି । ବିଜେପି ମିଛ ଖବର ଓ ମିଛ ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ କରୁଛି ।