Tuesday, July 23, 2024
24.5 C
Odisha

    ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଭଜନ ଗାଉ ଗାଉ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ । କେତେବେଳେ କୋଉ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମରଣ ମଣିଷକୁ ଆଦରି ନିଏ ସେ କଥା କେବଳ ତାକୁ ହିଁ ଜଣା ଥାଏ । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ଟଳି ପଡିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ସେ ବି ପୁଣି ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଭଜନ ଗାଉ ଗାଉ । ମଂଚ ତଳେ ବସିଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ କିଛି ବୁଝିବା ଆଗରୁ ତାଙ୍କ ଦେହରୁ ଜୀବନ ଛାଡି ସାରିଥିଲା । ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ଘଟଣାଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ ସତ । ଏମିତି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ । ଏ ଘଟଣା ଦେଖିଲେ ମନେ ପଡ଼ୁଛି ନମୀତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଗୀତ ‘ଏତିକି ମିନତୀ ପ୍ରଭୁ ପ୍ରାଣ ଗଲା ବେଳେ ତୁମ ନାମ ଥିବ ମୋ ତୁଣ୍ଡରେ’ ମନେ ପଡ଼ିଯାଉଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା  ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା । ମଞ୍ଚ ଉପରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଭଜନ ‘ନ ଶୁଣ ହେ ଭଗବାନ…’ ଗାନ କରୁଥିଲେ ଶ୍ରୀଦାସ । ଏତିକି ବେଳେ ପଛକୁ ଦୁଇ ପାଦ ଚାଲି ଯାଇ ଟଳି ପଡ଼ିଥିଲେ ମଂଚ ଉପରେ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର MKCG ମେଡିକାଲକୁ ନିଆ ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଏମିତି ଅସ୍ୱାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସହକର୍ମୀ ମାନେ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    moderate rain
    24.5 ° C
    24.5 °
    24.5 °
    95 %
    1.6kmh
    100 %
    Tue
    25 °
    Wed
    25 °
    Thu
    25 °
    Fri
    29 °
    Sat
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ