ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ ଟିଏମସି

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ ଟିଏମସି
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ ଟିଏମସି

କୋଲକାତା: ବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୬ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିଏମସି ୨୧୧ଟି ଆସନ ଜିତିଥିଲା। ଏଥର ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକାରେ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଥାଇପାରେ। ଟିଏମସି ବାରାକୋରରୁ ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ରାଜୀବ ସିହ୍ନାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇପାରେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କେବଳ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ପାରିବେ। ଯଦି ମମତା ଶେଷରେ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶୋଭନଦେବ ଚାଟାର୍ଜୀ କିମ୍ବା ଚନ୍ଦ୍ରମା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଭବନପୁର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ।

ନିକଟରେ ଟିଏମସିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଅଭିନେତା କୌଶାନୀ ମୁଖାର୍ଜୀ, ସାୟନ୍ତିକା ବାନାର୍ଜୀ, ଅଭିନେତା କାଞ୍ଚନ ମଲ୍ଲିକ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଣିତା ଦାସ ନିର୍ବାଚନ ଟିକେଟ ପାଇବେ। ଅଭିନେତା ସୋହମ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଟିକେଟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ। ଏହି ତାଲିକାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, କ୍ରିକେଟର ମନୋଜ ତିୱାରୀ, ପୂର୍ବତନ ଫୁଟବଲର୍ ସୌମିକ ଦେ, ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୁମିତ୍ରା ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁଜତା ମଣ୍ଡଳ ଖାନ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାଇନି ଘୋଷ, ପୂର୍ବତନ ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ହୁମାୟୁନ କବୀରଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରେ।

ଶ୍ୟାମପୁକୁର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଶଶି ପଞ୍ଜା, ଦମ ଦମରୁ ବ୍ରାତ୍ୟ ବସୁ, ବିଧାନନଗରରୁ ସୁଜିତ ବୋଷଙ୍କ ଭଳି ନେତାମାନେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରନ୍ତି। ସେହିପରି ଟାଲିଗଞ୍ଜରୁ ଅରୁପ ବିଶ୍ୱାସ, ବେହାଲା ପଶ୍ଚିମରୁ ପାର୍ଥୋ ଚାଟାର୍ଜୀ, ବେହାଲା ପୂର୍ବର ରତ୍ନା ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରିବ। କୋଲକାତା ବନ୍ଦରରୁ ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ, ହବ୍ରାରୁ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରିୟା ମଲ୍ଲିକ, ବାଲିଗଞ୍ଜରୁ ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ବାରାହାନଗରରୁ ତାପସ ରାୟ, ହାୱଡା ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଅରୁପ ରାୟ, ଖରଦାରୁ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ମିତ୍ର ଏବଂ ପାନିହାଟୀରୁ ମଦନ ମିତ୍ର ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିପାରନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏହା ଉପରେ ଅନ୍ତିମ ଆହ୍ୱାନ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି