ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ହଜାର ୩୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ହଜାର ୩୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ହଜାର ୩୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦିନକରେ ୮ହଜାର ୩୧୩ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୫ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି କିଲର କରୋନା । ଅନୁଗୁଳରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଳାହାଣ୍ଡି, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ନବରଙ୍ଗପୁର ଓ ସୋନପୁରରୁ ୩ଜଣ ଲେଖାଏଁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଦେବଗଡ଼, ଗଜପତି, ଗଞ୍ଜାମ, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡରୁ ୨ଜଣ ଲେଖାଏ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି ମହାମରୀ । ସେହିପରି ନୟାଗଡ଼ ଓ ନୂଆପଡ଼ାରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୧ହଜାର ୮୮୧ । କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରୁ ୪ହଜାର ୬୫୫, ଲୋକାଲ୍ କେସ୍ ୩ହଜାର ୬୫୮ । ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୯୭୪, କଟକରୁ ୫୯୩, ମୟୂରଭଞ୍ଜରୁ ୫୩୨, ଅନୁଗୁଳରୁ ୫୦୫ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ୪୬୫, ବାଲେଶ୍ବରରୁ ୪୫୨, ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ୪୦୭, ପୁରୀରୁ ୪୦୫, ଯାଜପୁରରୁ ୩୫୪, କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ ୩୩୧, ନୟାଗଡ଼ରୁ ୨୮୩, ଜଗତସିଂହପୁରରୁ ୨୮୦, ବରଗଡ଼ରୁ ୨୭୯, ବୌଦ୍ଧରୁ ୨୦୯, ନବରଙ୍ଗପୁରରୁ ୨୦୫, ସମ୍ବଲପୁରରୁ ୨୦୪ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । କୋରାପୁଟରୁ ୧୯୮, କେନ୍ଦୁଝରରୁ ୧୮୦, କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ଷ୍ଟେଟପୁଲରୁ ୧୬୨ଜଣ ଲେଖାଏଁ, ରାୟଗଡାରୁ ୧୪୮, ଭଦ୍ରକରୁ ୧୧୭, ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ ୧୧୯, ଗଞ୍ଜାମରୁ ୧୨୯, ସୋନପୁରରୁ ୧୨୩, ଝାରସୁଗୁଡାରୁ ୧୧୧, ମାଲକାନଗିରିରୁ ୧୦୩, କନ୍ଧମାଳରୁ ୯୦, ଗଜପତିରୁ ୮୫, ଦେଓଗଡ଼ରୁ ୫୫, ନୂଆପଡାରୁ ୫୩ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ଲକ୍ଷ ୬୪ହଜାର ୯୯୭ ଥିବା ବେଳେ ମୋଟ୍ ସୁସ୍ଥ ହେଲେଣି ୬ଲକ୍ଷ ୭୦ହଜାର ୫୨୭ । ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ୯୧ହଜାର ୬୬୩ ।