ଘନ କେଶ ଆଉ ସୁନ୍ଦର ତ୍ଵଚା ପାଇଁ ଏମିତି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଅଁଳା

ଘନ କେଶ ଆଉ ସୁନ୍ଦର ତ୍ଵଚା ପାଇଁ ଏମିତି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଅଁଳା

ଆଜିକା ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନରେ ନିଜ ତ୍ଵଚା ଆଉ କେଶର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ସମୟ ଅଭାବ ରହୁଛି। ଏହାସହ ଖାଦ୍ୟପେୟରେ ଅବହେଳା ଆମ ତ୍ୱଚା ଓ କେଶକୁ ରୁଗଣ କରୁଛି। ଆଜିକା ସମୟରେ ପ୍ରତି ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତିନିଜଣଙ୍କ ପାଖରେ କେଶ ଓ ତ୍ୱଚା ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଯାଉଛି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଁଳା ସୁନ୍ଦର ଶରୀର ଗଠନ ସହ କେଶ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇ ପାରିବ। ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ୍ -C ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଛି। ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନେକ ଦୁରାରୋଗ୍ୟ ଔଷଧ ଭାବେ ଅଁଳା ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥାଏ। ଅଁଳା ଆମ ଚର୍ମ ଏବଂ କେଶ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ। ଏହା ସହିତ, ଯକୃତ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଁଳା ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ।

ଯକୃତ ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ଅଁଳା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ଵାରା ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ। ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ହେତୁ ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ଯକୃତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରେ ଅଁଳା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଅଁଳା ଫ୍ୟାଟି ଲିଭର ପରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।ଭିଟାମିନ୍-ଏ, ଫାଇବର, ଫସଫରସ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ ଏବଂ ଆଇରନ୍ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଭାରତୀୟ ଅଁଳାରେ ମିଳିଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆମର କେଶ ମଜଭୁତ ହେବା ସହ ମୁହଁରେ କୁଞ୍ଚନ ହୋଇନଥାଏ। ଅଁଳା ଚିର ଯୌବନ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ କହିଲେ ଭୁଲ ହେବନି। ତେବେ ଅଁଳାର ଉପଯୁକ୍ତ ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଅଁଳା ଖଟା:-

ଯଦି ଆପଣ ଆଚାର ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଆଚାର ବଦଳରେ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ। ଏହା ପାଟିକୁ ସୁଆଦିଆ ଦେହକୁ ହିତକାରୀ ମଧ୍ୟ। ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଅଁଳା ଖଟା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହୋଇଥାଏ।

କଳା ଲୁଣ ସହିତ କଞ୍ଚା ଅଁଳା:- 

ଆମ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକେ ଲୁଣ ସହିତ ଖଟା ମିଠା ତେନ୍ତୁଳି ଏବଂ କଞ୍ଚା ଆମ୍ବ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ତେବେ ଅଁଳାର କସା ସ୍ୱାଦ ଯୋଗୁଁ, ଆପଣ ଏହାକୁ କଳା ଲୁଣ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ । ଆପଣ ଏଥିରେ କିଛି ଧାନିଆ ଚଟନି ଏବଂ ନାଲି ଚିଲି ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ ।

ଅଁଳା ଚା:-

ପ୍ରତେକ ଦିନ ସବୁ ଘରେ ପ୍ରାୟ ଚା ହେଉଥିବ । ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅଁଳା ଚା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଅଁଳାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଖିଲା ଅଁଳାକୁ କିଛି ମସଲା ସହିତ ରାତିରେ ପାଣିରେ ଭିଜାନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ, ପରଦିନ ସକାଳେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଫୁଟାଇ ଗ୍ରୀନ ଟି ପରି ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

ଅଁଳା ଜୁସ:-

ଅଁଳା ଖାଇବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସହଜ ଉପାୟ ହେଉଛି ତାର ଜୁସ ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ପିଇବା । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇବର ମିଳିଥାଏ । ଅଁଳା ରସରେ ଅଳ୍ପ ଲେମ୍ବୁ ମିଶାଇ ପିଲେ ସ୍ବାଦ ଭଲ ରହିଥାଏ। ଏହାସହ କଞ୍ଚା ଅଁଳା ଖାଇବା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।