ହଠାତ୍ ଭାଷଣ ଭୁଲିଗଲେ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ପାଟିରୁ ବାହାରିଲା ଗାଡିମଟର ଶବ୍ଦ

ହଠାତ୍ ଭାଷଣ ଭୁଲିଗଲେ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ପାଟିରୁ ବାହାରିଲା ଗାଡିମଟର ଶବ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧୧: ଯେତେବେଳେ ନେତାମାନେ ଏକ ମଞ୍ଚରେ ଭାଷଣ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି । ଅନେକ ଥର ଏହା ଘଟେ ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭାଷଣ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କର ନୋଟ୍ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି ଯେ, ବ୍ରିଟେନ ଭଳି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଭାଷଣ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି । ହଠାତ୍ ପିଲାମାନଙ୍କ ଥିମ୍ ପାର୍କ ବିଷୟରେ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଟିରୁ ଗାଡି ମୋଟରର ଅଦ୍ଭୁତ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବାକୁ ଲାଗେ ।

ନଭେମ୍ବର ୨୨ ରେ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହା ଠିକ୍ ଘଟିଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ବ୍ରିଟେନକୁ କିପରି ଅଧିକ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ କରାଯିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଆରମ୍ଭରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଥିଲା ଏବଂ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ତାଙ୍କ ଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ସବୁକିଛି ବଦଳିଗଲା ।

 

ସେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଯାନ ସହିତ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯାନ ତୁଳନା କରିବା ସମୟରେ ଅଦ୍ଭୁତ ଶବ୍ଦ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ନୀତି ଉପରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଲା କି, ତାଙ୍କର ନୋଟ୍ ହଜିଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ତାଙ୍କ ନୋଟ୍ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ସେତେବେଳେ ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ତାଙ୍କ ଭାଷଣକୁ ସମାପ୍ତ କଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ହଠାତ୍ ପେପା ପିଗ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ, ଏକ ଶିଶୁ ଥିମ୍ ପାର୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ବର୍ଷର ପୁଅ ବିଷୟରେ ବି ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ସେ ନିଜେ ଅନେକ ପିଲା ସହ ବସି ମିନି କାରରେ ବସିଥିଲେ । ଖେଳନା କାର୍ ମଧ୍ୟ ଚଳାଇଥିଲେ । ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ପେପା ଘୁଷୁରୀ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କାର୍ଟୁନ୍ ଚରିତ୍ର ।

ଯାହା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ । ତାଙ୍କ ଭାଷଣରେ ଏହି ଥିମ୍ ପାର୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପେପା ପିଗ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଭଳି ସ୍ଥାନକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ଥଟ୍ଟା କରି ଏହି ସବୁ କଥା କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଜନସନ ଜଣେ ନେତା ଭାବରେ ନିଜର ରାସ୍ତା ହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଶ ଚଳାଇବା ଆଦୌ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ।