Friday, July 26, 2024
24.2 C
Odisha

    ବାଘ ଜନ୍ମ କରିଛନ୍ତି, ସୋନିଆଙ୍କୁ ଏଭଳି କହିଲେ କେଏଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ପତ୍ନୀ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଠିରୁ ନବନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ କିଶୋରୀ ଲାଲ ଶର୍ମା ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। କେ.ଏଲ୍ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏକ ବାଘକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ଏକ୍ସ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଆମେଠିରୁ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ କେ.ଏଲ୍ ଶର୍ମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଠାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଏକ ବାଘ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ହଁ , କାରଣ ମୁଁ ଜଣେ ବାଘୁଣୀ | ଏହି ଭିଡିଓ କେବଳ ଏକ୍ସରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି | ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଏକ୍ସରେ ଲେଖିଛି ଯେ ଆମେଠି-ରାଏବରେଲିଙ୍କ ସହ କଂଗ୍ରେସର ଅତୁଟ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ଏହି ସମ୍ପର୍କ ସର୍ବଦା ସେବା ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଆସୁଛି |
    କିଶୋରୀ ଲାଲ ୪୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଆମେଠିର ଲୋକଙ୍କ ସବୁ ସମୟରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ | ଏବେ ଜନସାଧାରଣ ତାଙ୍କୁ ସାଂସଦ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରି ତାଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି | ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପରେ କିଶୋରୀ ଜୀ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜୁନ୍ ୪ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଆସିଲା, କିଶୋରୀ ଲାଲ ଶର୍ମା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ନେହେରୁ-ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଗଡ଼ ଆମେଠିରୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କୁ ୧.୬୭ ଲକ୍ଷ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ୩ ଲକ୍ଷ ୭୨ ହଜାର ୦୩୨ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବେଳେ ଶର୍ମା ୫ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୨୨୮ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.2 ° C
    24.2 °
    24.2 °
    92 %
    3.4kmh
    99 %
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °
    Sat
    25 °
    Sun
    27 °
    Mon
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ