Friday, February 23, 2024
33.5 C
Odisha

    ଆଜି ୨ ଦିନିଆ ୟୁଏଇ ଗସ୍ତ କରିବେ ମୋଦୀ; ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶେଖ୍‌ ମହମଦ ବିନ୍ ଜାୟେଦ ଅଲ ନାହୟାନ୍‌ଙ୍କ ସହ କରିବେ ଆଲୋଚନା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆଜି ଦୁଇ ଦିନିଆ ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ) ଗସ୍ତ କରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶେଖ୍‌ ମହମଦ ବିନ୍ ଜାୟେଦ ଅଲ ନାହୟାନ୍‌ଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ ଏବଂ ଆବୁଧାବିରେ ପ୍ରଥମ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିରର ଉଦଘାଟନ କରିବେ।ୟୁଏଇର ଭାରତରେ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଅବଦୁଲନାସିର ଅଲଶାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ୟୁଏଇ ଗସ୍ତକୁ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହା ରଣନୀତିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯିବ।ଅଲଶାଲି କହିଛନ୍ତି, “ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଭାରତ-ୟୁଏଇ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ୍‌ କରିବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଆମେ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ (ମୋଦୀ) ବିଶ୍ୱ ସରକାର ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆମର ଅତିଥି ହେବାକୁ ଏବଂ ବିଏପିଏଏସ୍‌ ମନ୍ଦିରର ଉଦଘାଟନ କରିବାକୁ ୟୁଏଇକୁ ଆସିବେ। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହି ପରିଦର୍ଶନ ସମ୍ପର୍କକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯିବ। ”

    ନିକଟରେ ଜ‌ାନୁଆରି ୧୦ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ ୟୁଏଇର ରା‌ଷ୍ଟ୍ରପତି ଶେଖ୍‌ ମହମଦ ବିନ୍ ଜାୟେଦ ଅଲ ନାହୟାନ୍‌। ସେ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଅହମଦାବାଦରେ ରୋଡ୍‌ ସୋ କରିଥିଲେ। ଅହମଦାବାଦ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ମୋଦୀ ୟୁଏଇ ରା‌ଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ସହିତ ଉଭୟ ନେତା ସେଠାରୁ ଗାନ୍ଧୀନଗର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ କିମି ମେଗା ରୋଡ୍‌ସୋ’ରେ ଯାଇଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    33.5 ° C
    33.5 °
    33.5 °
    18 %
    3.2kmh
    9 %
    Fri
    34 °
    Sat
    35 °
    Sun
    31 °
    Mon
    33 °
    Tue
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ