Wednesday, July 24, 2024
25 C
Odisha

    ପୁଣେ ପୋର୍ସେ କାର୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲା : ନାବାଳିକାକୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମନା କଲେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମୁମ୍ବାଇ: ପୁଣେ ପୋର୍ସେ କାର୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିବା ଦର୍ଶାଇ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ କରିଥିବା ଆବେଦନକୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ନାବାଳକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରିଲିଫ୍ ଦେବାକୁ ମନା କରି ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରିମାଣ୍ଡ ହୋମରେ ଥିବାରୁ ଅନ୍ତରୀଣ ରିଲିଫ୍ ଦେବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଜୁନ୍ ୨୦ରେ ହେବ।

    ୧୭ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳା ଜଣକ ହେବିୟସ୍ କର୍ପସ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଘଟଣାକୁ ଯେକୌଣସି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖିଲେ ଏହା ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବଂ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ନାବାଳକ ବୋଲି ଆବେଦନରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

    ଜୁନ୍ ୧୦ତାରିଖରେ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଏହି ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ଶୁକ୍ରବାର ଜଷ୍ଟିସ୍ ଭାରତୀ ଡାଙ୍ଗ୍ରେ ଓ ଜଷ୍ଟିସ୍ ମଞ୍ଜୁଷା ଦେଶପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠରେ ହୋଇଥିଲା। ଅଟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଦାଲତରେ ଅଣାଯିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ହେବିୟସ୍ କର୍ପସ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରାଯାଏ ଏବଂ ଅଦାଲତ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରନ୍ତି ଯେ ଅଟକ ଆଇନଗତ ନା ବେଆଇନ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25 ° C
    25 °
    25 °
    90 %
    2.7kmh
    100 %
    Wed
    27 °
    Thu
    25 °
    Fri
    25 °
    Sat
    27 °
    Sun
    31 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ