Thursday, May 30, 2024
40.1 C
Odisha

    ପ୍ରଭାସଙ୍କ ‘ସଲାର୍’ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟକୁ ଆଣିଲା ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଖୁସି, ୫ ଦିନରେ ୨୫୦ କୋଟି ଆୟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ‘ସଲାର: ସିଜ୍‌ଫାୟାର’ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛି। ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ସୋମବାର ୩୦-୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଦିନ ୯୦.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିବା ପରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସୁଦ୍ଧା ୨୦୯.୧ କୋଟି ଆୟ କରିଥିଲା। ପ୍ରଶାନ୍ତ ନୀଲଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ନିର୍ମିତ ‘ସଲାର’ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ପୂର୍ବ ଫିଲ୍ମ ଆଦିପୁରୁଷକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଓପନିଂ କରିଛି, ଯାହା ଭାରତରେ ୮୬.୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା।

    ତେବେ ସପ୍ତାହାନ୍ତ ତୁଳନାରେ ସୋମବାରର ସଂଗ୍ରହ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ‘ସଲାର’ ଏବେ ଘରୋଇ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିସାରିଛି। ଚାରି ଦିନ ପରେ ଫିଲ୍ମର ମୋଟ ଆୟ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୨୪୦-୨୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ସଲାର ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୨୦୨୩ରେ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଓପନିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ତିନି ଦିନ ପରେ ଏହା ୪୦୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥଳପତି ବିଜୟଙ୍କ ‘ଲିଓ’ ଏବଂ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ‘ଯବାନ’କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଓପନର ହୋଇଥିଲା।

    ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହା ୧୫୮.୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା। ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ସୁକୁମାରନ ଏବଂ ଶ୍ରୁତି ହାସନଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସର୍ବକାଳୀନ ଚତୁର୍ଥ ବୃହତ୍ତମ ଭାରତୀୟ ଓପନର ମଧ୍ୟ ଅଟେ। ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ହେଉଛନ୍ତି ଆର୍‌ଆର୍‌ଆର୍‌ (୨୨୩ କୋଟି ଟଙ୍କା), ବାହୁବଳୀ-୨ (୨୧୭ କୋଟି) ଓ କେଜିଏଫ୍‌ ୨ (୧୫୯ କୋଟି)।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    40.1 ° C
    40.1 °
    40.1 °
    26 %
    0.6kmh
    42 %
    Thu
    45 °
    Fri
    46 °
    Sat
    43 °
    Sun
    42 °
    Mon
    45 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ