Friday, June 14, 2024
28.6 C
Odisha

    ଆରଏସଏସ ସର୍ଭେ କହୁଛି ଯେ ବିଜେପି ୨୦୦ ଆସନ ବି ଜିତିବ ନାହିଁ: ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡ଼ଗେ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡ଼ଗେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱୟଂସେବକ ସଂଗଠନ (ଆରଏସଏସ) ର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​୨୦୦ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟ ଜିତିବ ନାହିଁ। ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡ଼ଗେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦେଇଥିବା ବୟାନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଭୁଲ ସୂଚନା ଦେଉଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଉଚିତ୍। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, “ଆରଏସଏସର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ଦଳ (ବିଜେପି) ଏଥର ୨୦୦ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟ ପାଇବ ନାହିଁ। ସଂଘ ଏହା କହୁଛି। ସେମାନେ ରାଜ୍ୟର(କର୍ଣ୍ଣାଟକର) ଆଠଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଜିତିପାରିବେ ନାହିଁ |

    ବାସ୍ତବରେ ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ଦେଶରେ ୩୭୦ଟି ଆସନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ଦଳ ଦାବି କରିଛି ଯେ ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ଆଲାଇନ୍ସ (ଏନଡିଏ) ୪୦୦ଟି ସିଟ୍ ଜିତିବ | ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ସମସ୍ତ ୨୮ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଜିତିବା। ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡ଼ଗେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମରୁଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ମିଛ କହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, “ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକ ମିଥ୍ୟା କି? ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ବୈଠକ କରିବା ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମରୁଡ଼ି ପରିଚାଳନା ଉଦ୍ୟମକୁ ଲିଖିତ ଆକାରରେ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ମିଥ୍ୟା କି? ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କାହିଁକି ଏତେ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି?

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    light rain
    28.6 ° C
    28.6 °
    28.6 °
    61 %
    2.2kmh
    100 %
    Thu
    28 °
    Fri
    39 °
    Sat
    36 °
    Sun
    40 °
    Mon
    40 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ