Thursday, May 30, 2024
45 C
Odisha

    ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୮ ସଦସ୍ୟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ବୁଧବାର ଦିନ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୮ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଏକତ୍ର ବିଧାନସଭା ଭବନ ବାହାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ବିଧାନସଭା ଭବନ ବାହାରେ ନିୟୋଜିତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାରୁ ଅଟକାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ପରିବାର ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିବାବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେମାନଙ୍କ ଘର ନିଲାମ କରିବା ଯୋଗୁଁ ସେମାନେ ମାନସିକ ଚାପରେ ଥିଲେ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ପାଇଁ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ବୁଧବାର ଏକାଠି ବିଧାନସଭା ଭବନ ବାହାରେ ପହଂଚିଥିଲେ |

    ସେଠାରେ ପହଂଚିବା ପରେ ନିଜ ଉପରେ କିରୋସିନ ଢ଼ାଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଏହା ଦେଖିବା ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ନିଜକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ପରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ସିଟି କୋଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇଥିଲେ। ପରିବାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁଧ ଆଦାୟ ବାବଦକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେମାନଙ୍କୁ ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଆସୁଥିଲା | ଅବଶିଷ୍ଟ ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ ନକରିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିବାରର ଘର ଜବତ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ଘରକୁ ନିଲାମ କରି ଋଣ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ଏହି କାରଣରୁ ପରିବାର ଲୋକସଭା ବାହାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ଗମ୍ଭୀର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    45 ° C
    45 °
    45 °
    15 %
    3kmh
    25 %
    Thu
    45 °
    Fri
    46 °
    Sat
    43 °
    Sun
    42 °
    Mon
    45 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ