Sunday, June 16, 2024
27.9 C
Odisha

    ଏହି ଛାତ୍ରମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭଡାଟିଆ ଗୁଣ୍ଡା: ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ଖାନ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେରଳରେ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (SFI) କର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ମହମ୍ମଦ ଖାନ ଶନିବାର କାଲିକଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାସକ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ-ମାର୍କ୍ସବାଦୀ (ସିପିଆଇ-ଏମ) ର ଛାତ୍ର ୱିଙ୍ଗ (SFI) ର କର୍ମୀମାନେ ଅପରାଧୀ | ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୁଲିସର କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ମହମ୍ମଦ ଆରିଫ ଖାନ କାଲିକଟରେ ପହଂଚିଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ ଏସଏଫଆଇ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ଖାନଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି କହିଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କୁ ଅଫିସିଆଲ୍ କୁଳାଧିପତି ଭାବରେ କୌଣସି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ତେବେ କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳ ମହମ୍ମଦ ଆରିଫ ଖାନ ଏହାକୁ ଖାତିର ନ କରି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପହଂଚିଥିଲେ | କ୍ୟାମ୍ପସ ଫାଟକ ବାହାରେ ବାମପନ୍ଥୀ ସଂଗଠନର ବିରୋଧକୁ ଅଣଦେଖା କରି ରାଜ୍ୟପାଳ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିରୋଧ ଦେଖି ନାହାଁନ୍ତି। କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କାହାକୁ ଭୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ଅପରାଧୀ । ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି କିଛିଦିନ ତଳେ କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ମହମ୍ମଦ ଖାନ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାୟୀ ବିଜୟନ ତାଙ୍କର ଶାରୀରିକ କ୍ଷତି ପାଇଁ ଷଡ଼୍‌ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଶାସକ ସିପିଆଇ(ଏମ୍)ର ଛାତ୍ର ଶାଖା ଏସ୍‌ଏଫ୍ଆଇର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗାଡ଼ି ଭିତରେ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    27.9 ° C
    27.9 °
    27.9 °
    67 %
    1kmh
    100 %
    Sun
    40 °
    Mon
    36 °
    Tue
    39 °
    Wed
    38 °
    Thu
    36 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ