Sunday, July 21, 2024
26.7 C
Odisha

    ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବାକୁ ରାଜି ହେଉନାହାନ୍ତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଓ୍ଵାସିଂଟନ୍: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍ ପୁଣି ଥରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେବେ ନାହିଁ। ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ପୁଣି ଥରେ ମୋତେ ନିର୍ବାଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଡେମୋକ୍ରାଟ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ ସେ ନିଜ ଦଳକୁ ଚେତାବନୀ ଦେବା ସହ ନାଟକ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।
    କେତେକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ ନିଜ ଦଳର ନେତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଚାପ ପକାଉଛନ୍ତି। ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ବାଇଡେନ ଯଥେଷ୍ଟ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି। ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟିକୁ ଦାନ କରିଥିବା ଶିଳ୍ପପତିମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବାଇଡେନ ଓହରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ଦଳର ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଦୁଇ ପୃଷ୍ଠାର ଏକ ଚିଠି ଦେଇଛନ୍ତି। କେମିତି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ ତାହା ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

    ନଭେମ୍ବରରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଦଳର ଏକମାତ୍ର କାମ ବୋଲି ବାଇଡେନ୍ କହିଛନ୍ତି। ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ୧୧୯ ଦିନ ବାକି ଅଛି। କେବଳ ସେହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ମିଳିମିଶି କାମ କରିବା ଦରକାର। ଦୁର୍ବଳ ସଂକଳ୍ପ କିମ୍ବା ଆଗକୁ ପ୍ରଚାର ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟତାର ଅଭାବ କେବଳ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ଆମକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ । ଏବେ ଆମ ପାଇଁ ଏକାଠି ହେବା, ଏକାଠି ହେବା, ଏକ ଦଳ ଭାବେ ଏକାଠି ହେବା ଏବଂ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    26.7 ° C
    26.7 °
    26.7 °
    88 %
    2.7kmh
    100 %
    Sun
    27 °
    Mon
    27 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ