Sunday, June 23, 2024
31.1 C
Odisha

    ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଜେପିର ତାରକା ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରୁ ହଟିଲା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଓ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କ ନାମ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ଙ୍କ ଚିଠିରେ ନିଜ ଦଳରୁ ହିଁ ଷ୍ଟାର୍‌ ପ୍ରଚାରକ ରହିପାରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ବିଜେପି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କୁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ହଟାଇଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ ସିଇଓ ଏହା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭାର ପ୍ରତିନିଧୀ ଅଧିନିୟମ, ୧୯୫୦ ଅନୁସାରେ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକମାନେ ସେହି ଦଳରୁ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସେପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୪୦ ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ସଂଶୋଧିତ ତାଲିକା ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାର୍‌ ବା ତାରକା ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରେ ଶିବସେନା ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଜେପିରେ ଅନ୍ୟ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ନାମ ରହିଥିଲା।

    ଶିବସେନାର ତାଲିକାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଏବଂ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ଭାବରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ତାଲିକାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମଦାସ ଅଟୱାଲେ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ। ଶିବସେନା (ସିନ୍ଦେ ଦଳ) ଏବଂ ବିଜେପିର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକା ସମ୍ପର୍କରେ ଏନସିପି (ଏସପି) ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ବିଜେପି ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    31.1 ° C
    31.1 °
    31.1 °
    65 %
    1.3kmh
    36 %
    Sun
    35 °
    Mon
    35 °
    Tue
    35 °
    Wed
    36 °
    Thu
    32 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ