Friday, June 14, 2024
28.6 C
Odisha

    ୧% ସତ ହୋଇଥିଲେ ବି ୧୦୦% ଲଜ୍ଜାଜନକ, ସଂଦେଶଖାଲି ମାମଲାରେ ମମତା ସରକାରଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଭତ୍ସନା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    କୋଲକାତା: କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଏହି ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସନ୍ଦେଶଖାଲିରୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗମଧ୍ୟରୁ ଯଦି ଏକ ପ୍ରତିଶତ ବି ସତ ହୁଏ, ତେବେ ତାହା ଶତପ୍ରତିଶତ ଲଜ୍ଜାଜନକ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ନେତା ଶେଖ ଶାହାଜାହାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାନୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଏବଂ ଜମି ଜବରଦଖଲ, ଜବରଦଖଲ ଏବଂ ଯୌନ ଅପରାଧର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି ହାଇକୋର୍ଟ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ‘ଲାଇଭ୍ ଲ’ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଟିଏସ୍ ଶିବଜ୍ଞାନମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଶାସକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନୈତିକ ଦାୟିତ୍ବ ନିର୍ବାହ କରିବା ଉଚିତ। ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର କହୁଛନ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ । ଯଦି ଗୋଟିଏ ବି ସତ୍ୟପାଠ ସତ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ, ତାହା ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଦାବିକୁ ମିଛ ପ୍ରମାଣିତ କରିବ ।

    ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଶିବଜ୍ଞାନମ୍ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ହିରେନମୟ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏକାଧିକ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରୁଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସନ୍ଦେଶଖାଲିରେ ଶାହାଜାହାଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯିବା ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଶୁଣାଣି କରୁଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    light rain
    28.6 ° C
    28.6 °
    28.6 °
    61 %
    2.2kmh
    100 %
    Thu
    28 °
    Fri
    39 °
    Sat
    36 °
    Sun
    40 °
    Mon
    40 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ