Tuesday, July 23, 2024
24.5 C
Odisha

    ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ବଡ ବୟାନ ଦେଲେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି। ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଫଡନାଭିସ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଠାକରେ କଲ କରି କହିଥିଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶିବସେନା ସିନ୍ଦେ ଦଳର ନେତା ସଞ୍ଜୟ ଶିରସାଟ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ବଡ଼ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଆଜି ନାଶିକରେ ଶିବସେନା ସିନ୍ଦେ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେମନ୍ତ ଗୋଡସେ ଏବଂ ବିଜେପିର ଡିନ୍ଦୋରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡକ୍ଟର ଭାରତୀ ପାୱାର ୨୦୨୪ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।ଶିରସାଟ ଫଡନାଭିସଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟର ସତ୍ୟତାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରି ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଠାକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଫଡନାଭିସଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ଡାକି କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ତୁମକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୁଛି। ତେବେ ଠାକରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.5 ° C
    24.5 °
    24.5 °
    95 %
    2kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    25 °
    Thu
    25 °
    Fri
    29 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ