Sunday, July 21, 2024
25.2 C
Odisha

    କଶ୍ମୀରରେ ମୁସଲମାନ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଶ୍ରୀନଗର: ସୋମବାର ଦିନ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର କାଥୁଆରେ ସେନା ଗାଡ଼ି ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପାକ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀବାନେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି ଘଟାଇଥିବା ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୫ ଜଣ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆହୁରି ୫ ଜଣ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଜାମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ। ଏହି ଅଂଚଳ ପାକିସ୍ତାନ ହୋଇଯିବ କି? ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଘୃଣା ରାଜନୀତି କରିଛନ୍ତି, ବୋଧହୁଏ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘୃଣାର ମୂଳଦୁଆ ଉପରେ ଏକ ଦେଶ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଆଜି କାଶ୍ମୀର ମୁସଲମାନମାନେ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି।
    ମୁଁ ମୋ ଜୀବନରେ ଏହିପରି କିଛି ଦେଖି ନଥିଲି | ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟୁଛି କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି ଯେ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆମର ବିନାଶ ସହିତ ହେବ | ଜାମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଆଲୋଚନାକୁ ସମର୍ଥନ କରେ, ଆଜି ମୋତେ ଖାଲିସ୍ତାନୀ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଏବଂ ଆମେରିକୀୟ ଏଜେଣ୍ଟ କୁହାଯାଉଛି। ମୁଁ ସବୁବେଳେ ବନ୍ଧୁତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛି ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମୁଁ ସମାନ କଥା କହୁଛି ଯେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଯୁଦ୍ଧ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ ହେବ ନାହିଁ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.2 ° C
    25.2 °
    25.2 °
    89 %
    1.8kmh
    100 %
    Sun
    25 °
    Mon
    26 °
    Tue
    24 °
    Wed
    26 °
    Thu
    27 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ