Wednesday, April 24, 2024
29.1 C
Odisha

    ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତ ହେଲ, ଏବେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅ’ ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ ଶୁଣି ଏହି ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ମୋଦୀ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ବିଜେପିର ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ରାଷ୍ଟ୍ରନୀତି ପାଇଁ ଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସୁଖ ଉପଭୋଗ କରିବା ନୁହେଁ, ବରଂ ଦେଶ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ଆମେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସରକାର ଗଠନ କରିବୁ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରସେବାର ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବୁ। ଏହି ସମ୍ବୋଧନ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ବଡ ନେତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷାତର କାହାଣୀ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ଥରେ ଜଣେ ବଡ ନେତା ମୋତେ ଭେଟିଥିଲେ। ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଏକ ବଡ କଥା। ତୁମେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛ। ତୁମେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସଂଗଠନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛ। ତୁମେ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛ। ଏବେ ଆଉ କେତେ କାମ କରିବ? ଏବେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅ | ”
    ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମେ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ରାଷ୍ଟ୍ରନୀତି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛୁ । ମୁଁ ଏମିତି ଲୋକଟିଏ ଯିଏ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ | ଯେତେବେଳେ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ସେ କଦାପି ବସିନଥିଲେ | ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ମୁଁ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ | ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ | ମୁଁ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନେଇ ବାହାରକୁ ଆସିଛି। ଆମେ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିବାକୁ ଚାଁହୁଛି । ’’ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାରତକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇନଥିଲା କାରଣ ସେଠାରେ କମ୍ ଆସନ ଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭୋଟ୍ ଏବଂ ସିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ କାମ କରୁନାହୁଁ। ଆମେ ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁ | ଦେଶର ଲୋକ ଯେଉଁ କୋଣରେ ଥାଆନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ହେବା ଉଚିତ୍ |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    29.1 ° C
    29.1 °
    29.1 °
    42 %
    1kmh
    0 %
    Wed
    39 °
    Thu
    42 °
    Fri
    44 °
    Sat
    43 °
    Sun
    43 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ