Sunday, May 19, 2024
25.7 C
Odisha

    ଆମକୁ ଶତ୍ରୁଭଳି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି : ଜ୍ଞାନବାପି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କହିଲା ମୁସଲିମ ପକ୍ଷ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୁସଲମାନ ସମାଜର ଶୀର୍ଷ ନେତାମାନେ ଜ୍ଞାନବାପି ମାମଲାର ବେସମେଣ୍ଟରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାର ଅଧିକାର ମିଳିବା ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସମଗ୍ର ବିବାଦ ଉପରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖିଛନ୍ତି। ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁସଲିମ୍ ପର୍ସନାଲ ଲ’ ବୋର୍ଡର ମୁଖପାତ୍ର ଡକ୍ଟର ସୟଦ କାସିମ ରସୁଲ ଇଲିୟାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମ ଅଦାଲତ ଏଭଳି ଭେଦଭାବ କରନ୍ତି, ତେବେ ନ୍ୟାୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରୁ ଆମର ବିଶ୍ୱାସ ହଜିଯିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମେ ଆବେଦନ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ରାତାରାତି ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଏହା ଠିକ ହେଲା ନାହିଁ । ଆମେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିବୁ। ଆମେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ସହ ସମୟ ମାଗିଛୁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବୁ।

    ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁସଲିମ୍ ପର୍ସନାଲ ଲ’ ବୋର୍ଡର ମୁଖପାତ୍ର ଡ. ସୟଦ କାସିମ ରସୁଲ ଇଲିୟାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଦାଲତଙ୍କ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯେପରି ଘଟୁଛି ସେମିତି ହୁଏନାହିଁ । ସେମାନେ ଆମକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ। ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ସମ୍ପର୍କରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଆଇଏସଆଇଏସ ଦେଇଥିବା ଧମକ ସଂପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ବାହାର ଲୋକ କଣ କହୁଛନ୍ତି ଆମେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି କହିବୁ ନାହିଁ । ଆମେ ଆଇନଗତ ଲଢ଼େଇ ହେଉ ଅବା ନ୍ୟାୟ, ଆମେ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବୁ।

    ଜ୍ଞାନବାପି ମାମଲାରେ ଜମିୟତ ଉଲେମା-ଏ-ହିନ୍ଦ ର ସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ମଦନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭାରତର ନ୍ୟାୟିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ଲଗାଇଛି । ଆମକୁ ଶତ୍ରୁ ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି କହିଲେ ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ । ଆମେ ମୁହଁ ଦେଖାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁ ବୋଲି ମଦନୀ କହିଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.7 ° C
    25.7 °
    25.7 °
    77 %
    1.3kmh
    97 %
    Sat
    26 °
    Sun
    38 °
    Mon
    40 °
    Tue
    43 °
    Wed
    42 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ