Friday, April 19, 2024
28.6 C
Odisha

    ପିଜା ଖାଇ ଗୋଟେ ମାସରେ ୬ କେଜି କମାଇଲେ ଓଜନ, ଦେଲେ ଟିପ୍ସ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ହେଲେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ବାହାର ଖାଇବା ଉପେjର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ହେବ। ତୁମ ପସନ୍ଦର ଖାଦ୍ୟକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍‌ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରି ଦେବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଜା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ମାସରେ ୬ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପେଟ ପତଳା ହୋଇଯାଇଛି।

    ବ୍ରିଟେନର ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଜେଡେନ ଲି ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜର ଓଜନ ହ୍ରାସ ଯାତ୍ରା ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଥିଲା ଯେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ, ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୃତ ଖାଦ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛାଡିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ କ୍ୟାଲୋରୀ ଅଭାବକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ୩୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଛୋଟ ଆକାରର ପିଜା ଖାଉଥିଲେ।

    ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ, ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଓଜନ ୧୬୧.୬୦ ପାଉଣ୍ଡ ଥିଲା । ଯାହା ୩୧ ଦିନ ପରେ ପ୍ରାୟ ୧୩ ପାଉଣ୍ଡର ହୋଇ ୧୪୮.୩୭ ପାଉଣ୍ଡକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏହି ଅବଧିରେ, ସେ ପ୍ରତିଦିନ ମାତ୍ର ୨୫୦୦ କ୍ୟାଲୋରୀ ଖାଉଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୬ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ପେଟର ଚର୍ବି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ନିଦ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେଲା ଏବଂ ଏନର୍ଜି ଲେବଲରେ ସୁଧାର ଆସିଲା।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    28.6 ° C
    28.6 °
    28.6 °
    28 %
    2kmh
    1 %
    Thu
    29 °
    Fri
    43 °
    Sat
    44 °
    Sun
    44 °
    Mon
    43 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ