Tuesday, February 27, 2024
25.2 C
Odisha

    କଂଗ୍ରେସକୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ: କହିଲେ, ବିରୋଧୀ ଲଢିବାର ଶକ୍ତି ହରାଇସାରିଛନ୍ତି

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଉପରେ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବିତର୍କର ଉତ୍ତର ଦେଇ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରୋଧୀ ନେତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଲାଗୁଛି ଯେ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସେମାନେ ସେଠାରେ (ବିରୋଧୀ ଦଳ) ବସିବା ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାର ସାହସ ମଧ୍ୟ ହରାଇଛନ୍ତି। ଗୃହରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନାମ ନ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମାନ ପ୍ରଡକ୍ଟକୁ ବାରମ୍ବାର ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଇ କଂଗ୍ରେସ ଦୋକାନରେ ତାଲା ଝୁଲିବା ପରି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଯାଇଛି । ଏହା କେବଳ ପାରିବାରିକତା କାରଣରୁ ଘଟୁଛି। କଂଗ୍ରେସ ଏକ ପରିବାରରେ ଫସି ରହିଛି।

    ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଲୋକସଭାରେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବେ। ପ୍ରତିଥର ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ଆପଣମାନେ (ବିରୋଧୀ) ଲୋକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି। ନେତାମାନେ ବଦଳିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଅତୀତ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି। ଏହା ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ବର୍ଷ ଥିଲା, ତେଣୁ ମୁଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥାନ୍ତା । କିଛି ନୂଆ ବାହାରକୁ ଆଣନ୍ତୁ।

    କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଦେଉନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସଂସଦ ଚାଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥିଲା। ଏପରି କରି ବିରୋଧୀ ସଂସଦ ଓ ଦେଶକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି, ଯେବେକି ଦେଶକୁ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଓ ଉତ୍ତମ ବିରୋଧୀ ଦଳର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅଧୀର ବାବୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖୁଛୁ, କିନ୍ତୁ ପରିବାରବାଦର ସେବା କରିବାକୁ ପଡିବ । ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ଏହି ଗୃହରୁ ସେହି ଗୃହକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଦଳ ଛାଡ଼ିଦେଇଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    broken clouds
    25.2 ° C
    25.2 °
    25.2 °
    60 %
    2.9kmh
    78 %
    Tue
    27 °
    Wed
    33 °
    Thu
    34 °
    Fri
    35 °
    Sat
    36 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ