Saturday, July 20, 2024
28.1 C
Odisha

    ମୋଦୀ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଯିବାର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କଲେ ଖଡ଼ଗେ, କଡା ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାମଦାସ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏଥର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତାରୁ ଅଳ୍ପ ପଛେଇ ଯାଇଛି | ତେବେ ବିଜେପିର ନେତୃତ୍ୱରେ ଏନଡିଏ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛି ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଗଠନ କରିଛି। ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ନୂତନ ସରକାର ଗଠନ ପରଠାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବିଜେପି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇପାରେ । କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମଦାସ ଆଠୱାଲେ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ସରକାର ଗଠନ ହେଲା ସେତେବେଳେ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ସହିତ ୟୁପିଏ ଗଠନ ହେଲା।

    କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ମଧ୍ୟ ଆଦୌ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ନଥିଲା। ଇଣ୍ଡିଆ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଲୋକମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ‘ସରକାର ଚାଲିବ ନାହିଁ’, ଯେତେବେଳେ ୟୁପିଏ ସରକାର ଗଠନ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ବିଜେପି ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ନଥିଲା। ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେଙ୍କୁ ମୋର ପରାମର୍ଶ ହେଉଛି ତୁମେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଭୂମିକା ତୁଲାଇବା ଉଚିତ୍। କଂଗ୍ରେସ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତନ ରାମ ମାଂଝୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମିଥ୍ୟା ତଥା ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ପ୍ରଚାର କରି ସେମାନେ (ଇଣ୍ଡିଆ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ) ଏଠାକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର (ଜୁନ୍ ୧୪) ରେ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ଼ଗେ ବିଜେପି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୁଲରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଜନାଦେଶ ନାହିଁ | ଏହା ଏକ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସରକାର | ଏହି ସରକାର ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇପାରେ। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ଏନଡିଏରେ ୨୯୩ ସାଂସଦ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟରେ ୨୩୪ ଜଣ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    28.1 ° C
    28.1 °
    28.1 °
    81 %
    1.9kmh
    29 %
    Sat
    28 °
    Sun
    29 °
    Mon
    26 °
    Tue
    26 °
    Wed
    26 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ