Saturday, February 24, 2024
20.5 C
Odisha

    ଆପଣଙ୍କ ରିଲେସନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ବାରମ୍ବାର ଝଗଡା ହେଉଛି କି ? ଆପଣନ୍ତୁ ଏହି ଆଇଡିଆ ସବୁ ଠିକ୍‌ ହେବ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ସମ୍ପର୍କ ଗୋଟିଏ ଏପରି ଶବ୍ଦ ଯାହା ଜଣେ ଲୋକ ସହ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଲୋକକୁ ଯୋଡି ରଖିଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କକୁ ଯାଇଥାଉ ସେତେବେଳେ ସେଥିରେ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ରହିଥାଏ, ଆମେ ପରସ୍ପର ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଉ କିନ୍ତୁ ସମୟ ସହିତ ଆମେ ସମ୍ପର୍କରେ ଭଲପାଇବାର ଅଭାବ ଅନୁଭବ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ । ଗୋଟିଏ ରିଲେସନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ସହିତ ରହିଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ବିଶେଷ କିଛି ଅନୁଭବ ହୁଏ ନାହିଁ । ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କକୁ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ତେଣୁ ଏଥିରେ ବିରକ୍ତ ହେବା ଏବଂ ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଭାବିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏହାକୁ କିପରି ଦୂର କରାଯିବ ତାହା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଯାଏ । ଏପରି ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ କେବେ ହେଲେ ଭଲ ପାଇବା କମ୍‌ ହେବ ନାହିଁ ।

    ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି, ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପାର୍ଟନର ସହ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ବିଚାର ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ନିହାତି ଦରକାର ହୋଇଥାଏ । କେବଳ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ମାଧ୍ୟମରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ । ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟନର ଚୁପ୍ ରହି ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ବୁଝି ପାରିବେ, ତେବେ ଏପରି ହେଲେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଅନେକ ଥର ନିରାଶ ହେବ । ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହ ଯେ ଆପଣ ସେହି ସଂପର୍କରେ କିପରି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ଖୁସିରେ ରହିବେ ।
    କୌଣସି ନୂଆ ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ :
    ଘର, ପରିବାର ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ସମୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ । କାରଣ ଏଗୁଡ଼ିକରେ ଫସି ରହିବା ହେତୁ, ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀକୁ ପୂର୍ବ ପରି ଅଧିକ ସମୟ ଦେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱରୁ ଟିକେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇ ପାରିବେ, ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ କୌଣସି ନୂଆ ସ୍ଥାନକୁ ନେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ ।

    ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତୁ :
    ଆପଣମାନେ ତ ଜାଣିଥିବେ ଯେ କିଏ ବା ଉପହାର ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ କିଛି ନା କିଛି ଉପହାର ଦେବା ଉଚିତ । ଯେପରି ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଉପହାର ଦେଇ ପାରିବେ । ଆପଣ ଏପରି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ, ବାହାଘରର ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ, ସେମାନଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌କୁ ନିଅନ୍ତୁ । ଏପରି ଅନେକ କାମ କରି ଆପଣ ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ସହ ନିଜ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ ।

    ନିଜ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ସହ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ :
    ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସମ୍ପର୍କରେ ବିରକ୍ତିକର ଅଂଶକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତାହେଲେ ଆପଣ ପରସ୍ପର ସହିତ ଯଥାସମ୍ଭବ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ ଦୁଇ ଜଣ ଅଫିସ୍‌ରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସ୍ୱାଭାବିକ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସମୟ କମ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏହି କମ୍‌ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ପରସ୍ପରକୁ ସମୟ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ଯେପରି ଏକତ୍ର ସନ୍ଧ୍ୟା ଚା ପିଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଫୋନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବା କିମ୍ବା ଏକାକୀ ସପିଂ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କୌଣସି ଫିଲ୍ମ କିମ୍ବା କିଛି ମଜାଳିଆ ସିରିଜ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏକାଠି ଯାଆନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ବୁଝା ରହିଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ ସୁଦୃଢ ହୋଇଥାଏ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    20.5 ° C
    20.5 °
    20.5 °
    79 %
    2.1kmh
    42 %
    Sat
    21 °
    Sun
    30 °
    Mon
    31 °
    Tue
    33 °
    Wed
    34 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ