Saturday, July 20, 2024
28.1 C
Odisha

    ଅଜିତଙ୍କ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ବଡ ଦାବି କଲେ ଶରଦ ପାୱାର

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଯଦିଓ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହୋଇପାରେ, ତେବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ଜୋରଦାର ହୋଇସାରିଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ଶରଦଚନ୍ଦ୍ର ପାୱାର) ସଭାପତି ଶରଦ ପାୱାର ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କ ଦଳର କିଛି ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜୟନ୍ତ ପାଟିଲଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏନସିପି ବିଧାୟକ ପୁଣି ଫେରିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାବେଳେ ଶରଦ ପାୱାର ଏହି ବଡ ଦାବି କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶରଦ ପାୱାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କାହାକୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ନାହିଁ, ଯେଉଁମାନେ ଆମ ଦଳ ଛାଡି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ ଓ ଫେରି ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଜୟନ୍ତ ପାଟିଲଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଜୟନ୍ତ ପାଟିଲ ହେଉଛନ୍ତି ଏନସିପି (ଶରଦ ପାୱାର) ର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୟୁନିଟ୍ ର ମୁଖ୍ୟ। ତାଙ୍କ ଦଳର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତୀକ ‘ତୂରୀ ବଜାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି’ ବିଷୟରେ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ତୂରୀ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସତାରାରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏହି ପ୍ରତୀକ ସହିତ ଆମର ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଅଛି, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଏହାର ଶୁଣାଣି ହେବ। ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦେଶକୁ ଭୁଲ ଦିଗକୁ ନେବାକୁ ଉଦ୍ୟମକୁ ଲୋକମାନେ ବାଧା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମଧ୍ୟ ସେ ସମାନ ଜନାଦେଶ ପାଇବେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    28.1 ° C
    28.1 °
    28.1 °
    81 %
    1.9kmh
    29 %
    Sat
    28 °
    Sun
    29 °
    Mon
    26 °
    Tue
    26 °
    Wed
    26 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ