Friday, February 23, 2024
22.1 C
Odisha

    କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଜାଳିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏସଏଫଆଇ ନେତା ଓ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କେରଳର ପାୟାମ୍ବାଲମ୍‌ ଢ଼େବଳାଭୂମିରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ମହମ୍ମଦ ଖାଁଙ୍କ ବିଶାଳ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଜାଳିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ମହାସଂଘ (ଏସଏଫଆଇ)ର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କେ ଅନୁଶ୍ରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୮ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେରଳ ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।କେରଳ ପୁଲିସ ସୋମବାର କହିଛି ଯେ ଏସଏଫଆଇ ନେତାମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧି (ଆଇପିସି)ର ବିଭିନ୍ନ ଧାରାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୧୪୩ (ବେଆଇନ ସମାବେଶ), ୧୪୭ (ଦଙ୍ଗା ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ) ଏବଂ ୨୮୫ (ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କିମ୍ବା ଦହନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅବହେଳା ଆଚରଣ) ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି।
    ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ନୂଆବର୍ଷ ଅବସରରେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ୩୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଜାଳିବା ପରେ କନ୍ନୁର ଟାଉନ୍‌ ପୁଲିସ ନିଜେ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟମାନେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ସହ ତାଙ୍କ ୩୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକାରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏସଏଫଆଇ କହିଛି ଯେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ଭାବରେ ଇମ୍ରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ ରାଜ୍ୟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସିନେଟ୍‌ରେ ହିନ୍ଦୁ ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିବା ବିରୋଧରେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

    ଗୋଟିଏ ପଟେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ଅନ୍ୟପଟେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାୟୀ ବିଜୟନ ଓ ଏସଏଫଆଇ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର କେତେକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସିନେଟ୍‌ରେ ଇମ୍ରାନ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    22.1 ° C
    22.1 °
    22.1 °
    34 %
    1.5kmh
    37 %
    Thu
    22 °
    Fri
    33 °
    Sat
    33 °
    Sun
    32 °
    Mon
    34 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ