Wednesday, May 22, 2024
30.8 C
Odisha

    ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କୋକେନ୍‌ ସହ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ସିଏରା ଲିଓନ ନାଗରିକ ଗିରଫ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମୁମ୍ବାଇ: ରାଜସ୍ୱ ଗୁଇନ୍ଦା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଡିଆରଆଇ) ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ୧୯.୭୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୧୯୭୯ ଗ୍ରାମ କୋକେନ୍‌ ସହ ସିଏରା ଲିଓନ୍‌ର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। କେନିଆର ରାଜଧାନୀ ନାଇରୋବିରୁ ସର୍ବାଧିକ ସହରକୁ ଆସିଥିବା ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ରବିବାର ଏକ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।
    ଏ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଡିଆରଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଦେଖିଲୁ ଯେ ସେ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଜିନିଷ ଯଥା ଜୋତା, ମଏଶ୍ଚରାଇଜର ବୋତଲ, ସାମ୍ପୁ ବୋତଲ ଇତ୍ୟାଦି ଭାରୀ ଏବଂ କଠୋର ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସେସବୁକୁ ଯାଞ୍ଚ କଲୁ, ଆମେ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକରେ ସେ ଧଳା ପାଉଡର ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲୁ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ପାଉଡରକୁ ଏକ ଫିଲ୍‌ଡ କିଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରି ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା କୋକେନ୍‌ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ବୋଲି ଡିଆରଆଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।
    ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୯.୭୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୧୯୭୯ ଗ୍ରାମ କୋକେନ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏକାରବାରରେ ସଂପୃକ୍ତ ଚୋରା ଚାଲାଣ ନେଟୱର୍କର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

    ଗତ ବୁଧବାର ସେହି ଏଜେନ୍‌ସି ଦ୍ୱାରା ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କାର୍ଟେଲର ଡ୍ରଗ୍‌ସ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ହେବା ପରେ ଏହି ଏଜେନ୍‌ସି ଡ୍ରଗ୍‌ସ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୯ କେଜିରୁ ଅଧିକ କୋକେନ୍‌ ଜବତ କରିଥିଲା। ଡିଆରଆଇ ଇଥିଓପିଆର ଆଦିସ ଅବାବାରୁ ଆସିଥିବା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଏବଂ ଥାଇ ନାଗରିକତା ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ୯.୮୩ କେଜି କୋକେନ୍‌ ସହ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    30.8 ° C
    30.8 °
    30.8 °
    57 %
    5kmh
    8 %
    Wed
    29 °
    Thu
    39 °
    Fri
    39 °
    Sat
    41 °
    Sun
    37 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ