Friday, July 26, 2024
24.2 C
Odisha

    ଜି-୭ ସମ୍ମିଳନୀ ଚାଲିଥିବାବେ​ଳେ ଇଟାଲି ସଂସଦରେ ପିଟାପିଟି

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ରୋମ: ଇଟାଲୀ ଜି-୭ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। ବିଶ୍ୱର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶର ଶାସକମାନେ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଇଟାଲୀରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେପଟେ ଇଟାଲି ସଂସଦରେ ବିତର୍କ ବେଳେ ଏକ ରୋଚକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସାଂସଦମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ପିଟାପିଟି କରୁଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ।

    ସଂସଦରେ ବସିଥିବା ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାମାନେ ଇଟାଲୀ ସରକାରଙ୍କ ନୀତିକୁ ଫାସିବାଦୀ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସରକାର ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଅଧିକ ସ୍ୱାୟତ୍ତତା ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ଦେଶର ସ୍ୱାର୍ଥରେ ନୁହେଁ ଏବଂ ଫାସିବାଦୀ ନୀତିଦ୍ୱାରା ପ୍ରେରିତ । ଏହାକୁ ନେଇ ଇଟାଲୀ ସଂସଦରେ ଲଢ଼େଇ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ପକ୍ଷର ସାଂସଦମାନେ ପରସ୍ପର ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ଫାଇଭ ଷ୍ଟାର ମୁଭମେଣ୍ଟର ଡେପୁଟି ଲିଓନାର୍ଡୋ ଡୋନୋ ସ୍ୱାଧୀନତା ସମର୍ଥକ ଉତ୍ତର ଲିଗ୍ ର ଆଞ୍ଚଳିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ରୋବର୍ଟୋ କାଲଡେରୋଲିଙ୍କ ବେକରେ ଇଟାଲୀ ପତାକା ବାନ୍ଧିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ସଂଘର୍ଷ ତୀବ୍ର ହୋଇଥିଲା। ରୋବର୍ଟୋ କାଲଡେରୋଲିଙ୍କ ସାଥୀ ସାଂସଦମାନେ ଲିଓନାର୍ଡୋ ଡୋନୋଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଏତେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ବେଞ୍ଚରୁ ଉଠି ଡୋନୋଙ୍କୁ ଘେରିଯାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସଂସଦରେ ହଙ୍ଗାମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.2 ° C
    24.2 °
    24.2 °
    92 %
    3.4kmh
    99 %
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °
    Sat
    25 °
    Sun
    27 °
    Mon
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ