Friday, February 23, 2024
33.5 C
Odisha

    ଜାପାନଠାରୁ ପରାସ୍ତ ପରେ ପ୍ୟାରିସ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ ଭାରତ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ହକି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି | ବାସ୍ତବରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ୟାରିସ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି ହରାଇଛି | ବାସ୍ତବରେ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଜାପାନଠାରୁ ୦-୧ରେ ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ୪ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ୪ ନମ୍ବରରେ ଥିବାବେଳେ ୩ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି | ୨୦୨୪ରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ୟାରିସ୍ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳକୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ | ଜାପାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ତିନି ନମ୍ବର ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା।

    ଭାରତ ମ୍ୟାଚ ହାରି ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ରହିଯାଇଛି | ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସେମାନଙ୍କୁ ୦-୧ ପରାଜୟକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି | ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଜାପାନ ୯ମ ମିନିଟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଉରତା କାନା ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ଦେଇ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟର ଶେଷ ହୋଇ ଭାରତ ୦-୧ରେ ପଛରେ ପଡିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ପରିସ୍ଥିତି ବଦଳିଗଲା ଏବଂ ଭାରତର ଲାଲେରେସାମି ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ଜିତିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଜାପାନର ଗୋଲକିପର ଏହାକୁ ଅଟକାଇ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ୧-୦ରେ ଆଗରେ ରଖିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଖେଳର ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ ରହିଲା | ଜାପାନ ମ୍ୟାଚରେ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିଲା। ଏଭଳି ଭାବେ ଜାପାନ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଯାଇଛି |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    33.5 ° C
    33.5 °
    33.5 °
    18 %
    3.2kmh
    9 %
    Fri
    34 °
    Sat
    35 °
    Sun
    31 °
    Mon
    33 °
    Tue
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ