Wednesday, April 24, 2024
29.1 C
Odisha

    ବିମାନବନ୍ଦରରେ ମିଳିଲାନି ହ୍ୱିଲଚେୟାର, ଚାଲିବାରୁ ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବହେଳା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଏଠାରେ ଜଣେ ୮୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଯାତ୍ରୀ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରର ଚାହିଦା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଉପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଦରେ ଚାଲିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ। ଇମିଗ୍ରେସନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପଡ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଫେବୃଆରୀ ୧୨ ରେ ଯାତ୍ରୀ ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।
    ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଦେଇ ବିମାନ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ବୟସ ୮୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରର ଅଧିକ ଚାହିଦା ହେତୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ବସିଥିବା ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କହିଛି ଯେ ଏକ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଘଟଣାରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୨ ରେ ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଆମର ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଇମିଗ୍ରେସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ କରିବା ସମୟରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ।

    ବିମାନ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ବିମାନବନ୍ଦର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ଯୋଗାଉଛି। ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପ୍ରି-ବୁକ୍ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହ୍ୱିଲ୍ ଚେୟାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ନୀତି ରହିଛି ବୋଲି ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କହିଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    29.1 ° C
    29.1 °
    29.1 °
    42 %
    1kmh
    0 %
    Wed
    39 °
    Thu
    42 °
    Fri
    44 °
    Sat
    43 °
    Sun
    43 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ