Friday, July 26, 2024
24.2 C
Odisha

    ରୂପି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ କି? ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଶୀତ ଦିନ ଆସିବା ମାତ୍ରେ କେଶରେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଏହି ଋତୁରେ କେଶ ଅଧିକ ଶୁଷ୍କ ହୋଇ ରୂପି ଜନିତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଅନେକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ନାନା ପ୍ରକାରର ଉପାୟ କଲେ ବି ଏହି ସମସ୍ୟା ଏତେ ସହଜରେ ଭଲ ହୁଏ ନାହିଁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରୂପି ସମସ୍ୟାକୁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭଲ କରିହେବ ।

    ଶୀତ ଦିନ ଆସିବା ମାତ୍ରେ କେଶରେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଏହି ଋତୁରେ କେଶ ଅଧିକ ଶୁଷ୍କ ହୋଇ ରୂପି ଜନିତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଅନେକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ନାନା ପ୍ରକାରର ଉପାୟ କଲେ ବି ଏହି ସମସ୍ୟା ଏତେ ସହଜରେ ଭଲ ହୁଏ ନାହିଁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରୂପି ସମସ୍ୟାକୁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭଲ କରିହେବ ।

    ଶୀତ ଦିନରେ ମୁଣ୍ଡରେ ହେଉଥିବା ରୂପି ଓ ତାଦ୍ୱରା ହେଉଥିବା କ୍ଷତିକୁ ରୋକିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍କାଲ୍ପକୁ ମଶ୍ଚୋରାଇଜ ରଖନ୍ତୁ ।
    ମୁଣ୍ଡ ସଫା କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେଶରେ ଅଳ୍ପ ଉଷୁମ ତେଲ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ଏହା କେବଳ ରୂପି ସହ ଲଢେଇ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୁଏ ତାହା ନୁହେଁ ବରଂ ସ୍କାଲ୍ପକୁ ମଶ୍ଚରାଇସ କରିଥାଏ । ତେଲ ମାଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା କେଶ ମଜବୁତ୍ ହେବା ସହ କେଶକୁ ପୋଷକ ଯୋଗାଇଥାଏ ।
    କେମିକାଲ ଦ୍ରବ୍ୟଠାରୁ କେଶକୁ ଦୁରେଇ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାର ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କେଶର ମୁଲାୟମକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ଯାହା ମଧ୍ୟ ରୂପିର କାରଣ ହୋଇଥାଏ।
    ଜିଙ୍ଗ୍, ଭିଟାମିନ୍ ବି, ଓମେଗା 3 ଓ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଥିବା ସ୍ୟାମ୍ପୋର ବ୍ୟବହାର କେଶ ପାଇଁ ଭଲ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.2 ° C
    24.2 °
    24.2 °
    92 %
    3.4kmh
    99 %
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °
    Sat
    25 °
    Sun
    27 °
    Mon
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ