Monday, June 24, 2024
26.2 C
Odisha

    ବେଗୁସରାଏ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢିବେ ନାହିଁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହ୍ନେୟା କୁମାର

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ୨୦୧୯ରେ ବିହାରର ବେଗୁସରାଏରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିବା କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ଟିକେଟ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଇଣ୍ଡିଆମେଣ୍ଟ କାଟି ଦେଇଛି । ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି କଂଗ୍ରେସ ଠାରୁ ଏହି ଆସନ ଛଡାଇ ନେଇଛି । ସିପିଆଇ ଏହି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସିପିଆଇ ତରଫରୁ ବେଗୁସରାଏ ଆସନ ପାଇଁ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅବଧେଶ କୁମାର ରାୟଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସିପିଆଇର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ ଡି.ରାଜା ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାଟନା ଠାରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଦଳ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଡି.ରାଜା କହିଛନ୍ତି କି, ଆମ ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅବଧେଶ କୁମାର ରାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ । ଏହାସହ ଡ.ରାଜା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଗିରଫକୁ କଡ଼ା ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ତଥା ଏବେର କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହ୍ନେୟା କୁମାର ୨୦୧୯ରେ ସିପିଆଇ ଟିକେଟରୁ ବେଗୁସରାଏ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଗିରିରାଜ ସିଂ । ହେଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଗିରିରାଜ ସିଂଙ୍କ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୪.୫ ଲକ୍ଷ ଭୋଟରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ସିପିଆଇ ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    26.2 ° C
    26.2 °
    26.2 °
    85 %
    1.3kmh
    26 %
    Mon
    38 °
    Tue
    36 °
    Wed
    36 °
    Thu
    36 °
    Fri
    33 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ