Sunday, July 21, 2024
26.7 C
Odisha

    ମୁଁ ପରାଜିତ ହୋଇଛି ନା ମତେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରି ହରାଇ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି: ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ପାଟନା: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ହରିୟାଣା ପରେ ଏବେ ବିହାରରେ ଏନଡିଏରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମତଭେଦ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏନଡିଏ ମେଣ୍ଟରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କାରାକାଟ ଆସନରେ ପରାଜୟ ନେଇ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା ହୋଇଥିବା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, କାରାକାଟ ଲୋକସଭା ଆସନର ଫଳାଫଳ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା ଏବଂ ଏଠାରେ ଏନଡିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ଭୋଜପୁରୀ ତାରକା ପୱନ ସିଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା କହିଛନ୍ତି, ଭୁଲ୍ ହୋଇଛି ନା ଜାଣିଶୁଣି ଭୁଲ କରାଯାଇଛି ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ପୱନ ସିଂ ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି କି ସମସ୍ତଙ୍କ ଜାଣତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ଆମର କହିବାର କିଛି ନାହିଁ। ସମସ୍ତେ ସବୁକିଛି ଜାଣନ୍ତି।

    ବର୍ତ୍ତମାନ ଏ ବିଷୟରେ କାହା ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ ରହିଛି ? ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଯୁଗ, ତେଣୁ ଏସମ୍ପର୍କରେ କିଛି କହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି କି? ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା ବିଶ୍ବାସଘାତର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ କି? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘କ’ଣ ହୋଇଛି, କ’ଣ ହୋଇନାହିଁ, ଆମେ ଆଗରୁ କହୁଛୁ ଯେ ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି। ଆମକୁ କହିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି କି?

    ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିହାରର କାରାକାଟ ଆସନ ହଟ୍ ସିଟ୍‌ରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଭୋଜପୁରୀ ତାରକା ପୱନ ସିଂ ଏନଡିଏ ମେଣ୍ଟର ସହଯୋଗୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢୁଥିଲେ। ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହା ଏବଂ ପୱନ ସିଂ ତଥା ବାମପନ୍ଥୀ ରାଜାରାମ ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଲଢ଼େଇ ହୋଇଥିଲା। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପୱନ ସିଂଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ଦଳର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱାହାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୁଶୱାହା ଏଥିରୁ କୌଣସି ଲାଭ ପାଇଲେ ନାହିଁ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    26.7 ° C
    26.7 °
    26.7 °
    88 %
    2.7kmh
    100 %
    Sun
    27 °
    Mon
    27 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ