Wednesday, June 19, 2024
26.9 C
Odisha

    ପୂର୍ବତନ ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ କୋର୍ଟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବତନ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ୧୯୯୬ ମସିହାରେ ଏନଡିପିଏସ ମାମଲାରେ ପାଲାନପୁରର ଏକ କୋର୍ଟ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ଜରିମାନା ପ୍ରଦାନ ନ କଲେ ଏକ ବର୍ଷ ଅତିରିକ୍ତ କାରାଦଣ୍ଡ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ କୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ଏନଡିପିଏସ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଫସାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିବାରୁ ସଞ୍ଜୀବ ଭଟ୍ଟ ବିବାଦୀୟ ହୋଇଥିଲେ।
    ୧୯୯୬ ରେ, ପାଲାନପୁରର ଏକ ହୋଟେଲ ରୁମରୁ ପୁଲିସ ବିପୁଳ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରିଥିଲା। ପୁଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଓକିଲ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ କୋଠରୀରେ ରହିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଭଟ୍ଟ ବନାସକଣ୍ଠ ଜିଲ୍ଲାର ପୁଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଓକିଲ ସୁମେର ସିଂ ରାଜପୁରୋହିତଙ୍କୁ ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଭଟ୍ଟ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଓକିଲ ସେହି ହୋଟେଲ ରୁମରେ ରହୁଥିଲେ ଯେଉଁଠାରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପୁଲିସ ତଦନ୍ତରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା କହିଛି ଯେ ରାଜପୁରୋହିତଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନର ପାଲିରେ ଥିବା ଏକ ବିବାଦୀୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଦେବାକୁ ଭଟ୍ଟ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସେ ନ ମାନିବାରୁ ଭଟ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଫସାଇଦେଇଥିଲେ |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    26.9 ° C
    26.9 °
    26.9 °
    76 %
    1.2kmh
    100 %
    Wed
    38 °
    Thu
    37 °
    Fri
    34 °
    Sat
    36 °
    Sun
    32 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ