Thursday, July 18, 2024
28.8 C
Odisha

    ଜାମିନ୍ ଅବଧିକୁ ଆଉ ସପ୍ତାହେ ବଢାଇବା ପାଇଁ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଆବେଦନ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଉ ସାତ ଦିନ ପାଇଁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଛି। ସେ ୭ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର କେଟୋନ୍ ସ୍ତର ବହୁତ ଉଚ୍ଚ ଅଟେ। କିଛି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ଥାଇପାରେ। ପ୍ରକୃତରେ, ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଅନୁଯାୟୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ମ୍ୟାକ୍ସ ଡାକ୍ତରମାନେ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ କରିବାକୁ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଉ ୭ ଦିନ ମାଗିଛନ୍ତି। ମେ ୧୦ ରେ, ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଥିଲେ। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଭୋଟ୍ ଶେଷ ହେବାର ପରଦିନ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୨ରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଅନୁଯାୟୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ମ୍ୟାକ୍ସ ଡାକ୍ତରମାନେ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ କରିବାକୁ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଉ ୭ ଦିନ ମାଗିଛନ୍ତି। ମେ ୧୦ ରେ, ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଥିଲେ। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଭୋଟ୍ ଶେଷ ହେବାର ପରଦିନ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୨ରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    broken clouds
    28.8 ° C
    28.8 °
    28.8 °
    83 %
    1.3kmh
    78 %
    Thu
    29 °
    Fri
    30 °
    Sat
    30 °
    Sun
    29 °
    Mon
    26 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ