Thursday, July 25, 2024
24.2 C
Odisha

    ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ବଡ ଦାବି କଲେ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଦେଶରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି । ଏଥି ସହିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱରାଜ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ଜଡିତ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବଙ୍କ ଆସନକୁ ନେଇ ପୂର୍ବାନୁମାନକୁ ନେଇ ଏବେ ଆଲୋଚନା ଜୋର ଧରିଛି | ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଦେଶରେ ବିଜେପି ପୁଣିଥରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବ କିନ୍ତୁ ନିଜେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ସେ ଏକ ବଡ଼ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଆଜି ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୱାର୍ଡ଼ାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ବୋଧହୁଏ ଦେଶର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ, ଦଳ ବାହାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଢଙ୍ଗରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିନଥିଲେ, ଯାହା ଏହି ସମୟର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କରିଛନ୍ତି ।
    ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ଯୋଡୋ ଅଭିଯାନ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସଂପୃକ୍ତ ସଂଗଠନ ଓ ସହଯୋଗୀମାନେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ନିର୍ବାଚନରୁ ଆମେ ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ଆଣିଛୁ। ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, “ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସମ୍ବିଧାନ ପାଇଁ ଏକ ବିଜୟ, କାରଣ ଲୋକମାନେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନାମରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ (ବିଜେପି) ସମ୍ବିଧାନକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ସମ୍ବିଧାନକୁ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି, କାରଣ ସେମାନେ ବୁଝିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ସମ୍ବିଧାନ ସହିତ କୌଣସି ଗୋଳମାଳ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। “

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.2 ° C
    24.2 °
    24.2 °
    92 %
    3.4kmh
    99 %
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °
    Sat
    25 °
    Sun
    27 °
    Mon
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ