Monday, July 22, 2024
25.3 C
Odisha

    ମୋଦୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ ଦେଶ କାହା ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଇଁବ ନାହିଁ: ପୱନ କଲ୍ୟାଣ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିବା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଜନସେନା ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପୱନ କଲ୍ୟାଣ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶ କାହା ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବ ନାହିଁ। ଶୁକ୍ରବାର ସଂସଦରେ ଏନଡିଏ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦଙ୍କ ବୈଠକକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସୁପରଷ୍ଟାର ପୱନ କଲ୍ୟାଣ କହିଛନ୍ତି, ମୋଦୀ ଜୀ, ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ଦେଶକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଅନ୍ତି। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଏହି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି, ଆମ ଦେଶ କେବେ ବି କାହା ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବ ନାହିଁ।

    ଏହି ଅବସରରେ ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି) ସୁପ୍ରିମୋ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ଆଲାଇନ୍ସ (ଏନଡିଏ) କୁ ଟିଡିପିର ସମର୍ଥନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିବାରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭାରତ ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ନେତା ଅଟନ୍ତି। ନାଇଡୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସାବକା ସାଥ, ସବକା ବିକାଶ ଏବଂ ଏକ ବିକଶିତ ଭାରତ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବାରୋପ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଭଲ ସୁଯୋଗକୁ ହାତଛଡ଼ା ନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

    ନାଇଡୁ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ଏକ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ରହିଛି, ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଠିକ୍ ଅଟେ। ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ନୀତିକୁ ପ୍ରକୃତ ଆତ୍ମାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ସଠିକ୍ ସମୟରେ ସଠିକ୍ ନେତା ପାଇଛି। ଏହା ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ, ଯଦି ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ହରାଇବେ ତେବେ ଆମେ ଏହାକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ହରାଇବୁ।

    ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗର୍ବର ସହିତ ଏହି ମହାନ ରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଉଛି। ସାବକା ସାଥ, ସାବକା ବିକାଶ ଏବଂ ଏକ ବିକଶିତ ଭାରତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସାମୁହିକ ଉଦ୍ୟମ ଏନଡିଏ ଏହା ସହ ଆମେ ଏକ ଦାରିଦ୍ର ମୁକ୍ତ ଦେଶ ହୋଇପାରିବା ଯାହା କେବଳ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ।

    ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲୋକସଭାର ନେତା, ବିଜେପିର ନେତା ତଥା ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ହେଉଛି ଦେଶର ସ୍ୱର। ଏହି ଅବସରରେ ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଦକ୍ଷ ଶାସନ ଯୋଗୁଁ ଏନଡିଏ ସରକାର ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଛନ୍ତି। ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକରେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜେଡିୟୁ ମୁଖ୍ୟ ନୀତୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରରେ ବିଚାରାଧୀନ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବ।

    ବିଜେପିର ନବନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ ନିତିନ ଗଡକରୀ, ଜେଡି (ଏସ) ର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀ, ଲୋକ ଜନତା ପାର୍ଟି (ରାମ ବିଳାସ) ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଚିରାଗ ପାସୱାନ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଅଜିତ ପାୱାର, ହାମ (ଏସ) ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଜିତନଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତା ରାମ ମଞ୍ଜୀ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଏଲଜେପି (ରାମ ଭିଲାସ) ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ମଧ୍ୟ ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକରେ ପରସ୍ପର ସହ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ଦିଲ୍ଲୀର ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏବଂ ସମର୍ଥକମାନେ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ନେତା ଭାବରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

    ବୁଧବାର, ଏନଡିଏରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଦଳର ନେତାମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟି ସେମାନଙ୍କ ନେତା ଭାବରେ ମନୋନୀତ କରିଥିଲେ। ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଏକ ବିକଶିତ ଭାରତ ଗଠନ ଦିଗରେ ଏନଡିଏ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଏହି ସମୟରେ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଜୁନ୍ ୯ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.3 ° C
    25.3 °
    25.3 °
    94 %
    1.7kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ