Monday, July 22, 2024
25.2 C
Odisha

    ପଞ୍ଜାବରେ ବି ଫାଇନାଲ! ଭାଜପାକୁ ମିଳିପାରେ ନୂଆ ସହଯୋଗୀ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବରେ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ ଏବଂ ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ହେବାର ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଯଦି ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମେଣ୍ଟ ହୁଏ, ତେବେ ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ ଆଲାଏନ୍ସ (ଏନଡିଏ) ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପଞ୍ଜାବରେ ଏକ ନୂତନ ସହଯୋଗୀ ପାଇବ। ଏହି ସମୟରେ, ସିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳ ଗତ ୨୦୧୯ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଏନଡିଏରେ ଭାଜପା ସହିତ ଲଢିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୨୦୨୦-୨୧ର କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ସମୟରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ତିକ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଶିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳ ଭାଜପା ସହ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନପ୍ରୀତ ସିଂ ବାଦଲଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଖବୀର ସିଂ ବାଦଲ ଆଜି ରବିବାର (ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦) ରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। ମନପ୍ରୀତ ସିଂ ବାଦଲଙ୍କୁ ଜିନ୍ଦଲ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଡିସଚାର୍ଜ କରା ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ, ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ଥରେ ଅକାଳି ଦଳ ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବାର ଆଲୋଚନା ଏବଂ ସମ୍ଭାବନା ତୀବ୍ର ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦଳ ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ନିକଟରେ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଦଳ (ଆରଏଲଡି) ମଧ୍ୟ ଏନଡିଏର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇପାରିଛି।
    ଶିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳ (SAD) ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣର ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି ଏବଂ ଜନସେନା ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ଏନଡିଏରେ ଯୋଗଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଉଭୟ ଦଳର ନେତା ମଧ୍ୟ ଭାଜପାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତାଙ୍କ ସହ ଅନେକ ରାଉଣ୍ଡ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.2 ° C
    25.2 °
    25.2 °
    90 %
    3.5kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ