Monday, July 22, 2024
25.3 C
Odisha

    ବିଜେପି ଦ୍ବାରା ହୋଇଥିବା ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ୍‌

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପି ଦ୍ବାରା ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଏକ ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏକ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତ ଖବର କାଗଜରେ ରାହୁଲ ବଦନାମ କରିବା ପରି ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ବିଜେପିର କର୍ଣ୍ଣାଟକ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ବାରା ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ସେହି ମାମଲାରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଜାମିନ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ବିଜ୍ଞାପନରେ ତତ୍କାଳୀନ ବିଜେପି ସରକାର ୨୦୧୯-୨୦୨୩ ଶାସନ କାଳରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ରାହୁଲ। ବିଜେପି ସାଂସଦ ଏସ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ଏହାକୁ ନେଇ ମାନହାନି ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ସେ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଡି କେ ଶିବକୁମାର, ସିଦ୍ଧରମୟା ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମେତ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ତତ୍କାଳୀନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବୋମ୍ମାଇଙ୍କ ସମେତ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମିଥ୍ୟା ବିଜ୍ଞାପନ ଲଗାଇଛନ୍ତି।

    ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖ‌ରେ ଅଦାଲତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିଦ୍ଧରମୟା ଏବଂ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡି କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାନହାନି ମାମଲାରେ ହାଜର ହେବା ପରେ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ବିଚାରପତି କେ ଏନ ଶିବାକୁମାର ତାଙ୍କ ନି‌ର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୭ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

     

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.3 ° C
    25.3 °
    25.3 °
    94 %
    1.7kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ