Saturday, February 24, 2024
24.6 C
Odisha

    ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା, ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ହେବ: ରାହୁଲ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ କିଛି ମାସ ବାକି ଅଛି। ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏ ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରସୋରରେ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିବାବେଳେ ଏନଡିଏକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ବିରୋଧୀ ଦଳର ମିଳିତ ମେଣ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ମୁଖ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଏକୁଟିଆ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ପଞ୍ଜାବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏକାକୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ବୋଲି କହିଛି | ତେବେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୪୨ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଅଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମମତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ଏବେ ବି ଆମର ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ରହିଛି | ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନା ଆମେ ଭାରତ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗି ନାହୁଁ। ମମତା ଜୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମେଣ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି। ଆମେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହୁଛୁ ଯେ ଆସନ ବାଣ୍ଟିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ସିଟ୍ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ଏହାର ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ହେବ | ରାହୁଲଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ସୂଚାଇ ଦେଉଛି ଯେ କଂଗ୍ରେସ-ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିଛି। ବାସ୍ତବରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗତ ମାସରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଟିଏମସି ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇ ରହିବ। ବାସ୍ତବରେ ଆସନ ବାଣ୍ଟିବାରେ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ସେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ। ମମତା କହିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲି। କିନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭରେ ସେ ଏହାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ଆମେ ଏକାକୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ରହିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    24.6 ° C
    24.6 °
    24.6 °
    59 %
    2.2kmh
    9 %
    Sat
    30 °
    Sun
    31 °
    Mon
    32 °
    Tue
    32 °
    Wed
    33 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ