Friday, June 14, 2024
28.6 C
Odisha

    ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତିଲେ କାହାକୁ ମିଳିବ କେତେ ଟଙ୍କା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ର ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସଂଘର୍ଷ ହେବ। ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତୁଥିବା ଦଳ ଆଜି ଧନୀ ଘରକୁ ଫେରିବ। ଟ୍ରଫି ଜିତୁଥିବା ଦଳକୁ ପୁରସ୍କାର ସ୍ବରୂପ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।
    କୋଲକାତା କିମ୍ବା ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିବା ଦଳକୁ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଆଇପିଏଲରେ ବିଜେତା ଦଳକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଦୁନିଆରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଟି-୨୦ ଲିଗ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ। ଏପରିକି ଗତ ସିଜିନ୍‌ରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୩ରେ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମାତ୍ର ୨୦ କୋଟି ଥିଲା। ୨୦୨୩ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିବା ଚେନ୍ନାଇକୁ ମଧ୍ୟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପରିମାଣରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ ।
    ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତୁଥିବା ଦଳ ସହିତ, ଫାଇନାଲରେ ହାରିଥିବା ଦଳ ଅର୍ଥାତ୍‌ ରନର୍‌ ଅପ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଧନୀ ହୋଇ ଫେରିବ। ଯେଉଁ ଦଳ ଟାଇଟଲ ମ୍ୟାଚ ହାରିବ ତାଙ୍କୁ ୧୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ।
    ପୁରସ୍କାର ରାଶି କେବଳ ଦଳଗୁଡିକ ଜିତିବା ଏବଂ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯିବା ମଧ୍ୟରେ ସୀମିତ ରହିବ ନାହିଁ, ୩ ଏବଂ ଚାରି ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଦଳଗୁଡିକରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ହେବ। ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ ଯଥାକ୍ରମେ ତିନି ଏବଂ ଚାରି ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।
    ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ସିଜନ ୨୦୦୮ରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଜିତିଥିଲା। ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିବା ରାଜସ୍ଥାନ ପୁରସ୍କାର ସ୍ବରୂପ ୪.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଥିଲ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଚାରି ଗୁଣରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    light rain
    28.6 ° C
    28.6 °
    28.6 °
    61 %
    2.2kmh
    100 %
    Thu
    28 °
    Fri
    39 °
    Sat
    36 °
    Sun
    40 °
    Mon
    40 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ