Saturday, June 22, 2024
27.1 C
Odisha

    ଅମୃତପାଲଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲର ଗିରଫ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଗୌହାଟୀ: ଆସାମର ଦିବ୍ରୁଗଡ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜେଲର ଅଧୀକ୍ଷକ ନିପେନ ଦାସଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଜେଲର ଜଣକ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଅମୃତପାଲ ସିଂ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଏହି କଏଦୀମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, ସ୍ପାଇକାମ ସମେତ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା | ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅମୃତପାଲ ସିଂକୁ ସାହାଯ୍ୟ ସହ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଦିବ୍ରୁଗଡ ସଦର ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଛନ୍ତି। ଗତ ମାସରେ ଆସାମର ଦିବ୍ରୁଗଡ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରୁ ଅନେକ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଉପକରଣ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ (ଏନଏସଏ) ଅନୁଯାୟୀ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଥାଏ।
    ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଡିଜିପି) ଜି ପି ସିଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଜେଲ ପରିସରରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ପରେ ସିମ କାର୍ଡ ଥିବା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, ସାଧାରଣ ଫୋନ୍, କୀବୋର୍ଡ୍ ସହିତ ଟିଭି ରିମୋଟ, ସ୍ପାଇକ୍ୟାମ୍ ପେନ୍, ପେନ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍, ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ହେଡଫୋନ୍ ଏବଂ ସ୍ପିକର ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ‘ଏକ୍ସ’ରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଅନଧିକୃତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ଜେଲ ଭିତରୁ ବିପୁଳ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ଏବେ ଅତିରିକ୍ତ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯାଇଛି।

    ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ଗତବର୍ଷ ଖଲିସ୍ତାନୀ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ତଥା ‘ୱାରିସ ପଂଜାବ ଦେ’ ସଂଗଠନର ମୁଖିଆ ଅମୃତପାଲ ସିଂକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    27.1 ° C
    27.1 °
    27.1 °
    83 %
    1.7kmh
    100 %
    Sat
    28 °
    Sun
    35 °
    Mon
    35 °
    Tue
    36 °
    Wed
    34 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ