Monday, July 22, 2024
25.3 C
Odisha

    କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଆଇସିୟୁରେ ଅଛି: କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଫତେହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ସଭାରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ କଡ଼ା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ହାୱା ଥିଲା, ୨୦୧୯ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଝଡ ଥିଲା, ୨୦୨୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ତୋଫାନ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି କୌଣସି ବିପଦ ନାହିଁ | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ଅଖିଳେଶ ଏବଂ ମାୟାବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ରହିଛି। ୨୦୨୪ରେ ବିଜେପି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ୮୦ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଛି। ଯଦି ଦେଶରେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ, ଭାରତର ସାମ୍ବିଧାନିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଭାରତର ନ୍ୟାୟପାଳିକା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ଉଚିତ୍।

    ଏଥି ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ଲୋକମାନେ ଏବେ ଆଇସିୟୁରେ ପଡିରହିଛନ୍ତି | ଏଥର ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ବିଜେପି ୪୦୦ଟି ସିଟ୍ ଅତିକ୍ରମ କରି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତୁଛି। କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସପି-ବିଏସପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ଲୋକମାନେ ନର୍ଭସ ଅଛନ୍ତି। ଏସପି-କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ମେଣ୍ଟରେ ଫତେହପୁର ଆସନ ଏସପି ହାତକୁ ଆସିଛି କିନ୍ତୁ ଏସପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରୋଧୀଦଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ଏମାନେ ୬୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କରିନାହାନ୍ତି |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.3 ° C
    25.3 °
    25.3 °
    94 %
    1.7kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ