Wednesday, June 19, 2024
28.2 C
Odisha

    ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଦାବି ଜଣାଇଲେ ନକୁଲନାଥ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଭୋପାଳ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛିଣ୍ଡୱାଡାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନର କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଥିବା ନକୁଲନାଥ ବାବା କେଦାରନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଯାଇଥାନ୍ତି | ତେଣୁ ଭକ୍ତମାନେ ଯେଭଳି କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନ ହେବେ ସେଦିଗରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ମେ ୧୦ରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବାବା କେଦାରନାଥ ଜୀଙ୍କର ଦ୍ୱାର ଖୋଲାଯାଇଛି | କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ତଥା ଛିଣ୍ଡୱାଡାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ନକୁଲନାଥ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସରକାର ଏବଂ ବାବା କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଭକ୍ତମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି |

    ନକୁଲ କିଛି ପରିବାର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ୧୨ ଜ୍ୟୋତିର୍ଲିଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବାବା କେଦାରନାଥ ଜୀଙ୍କର ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଛିଣ୍ଡୱାଡାର କିଛି ପରିବାର ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାବା କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବାବେଳେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ରହିବା ପାଇଁ କୌଣସି ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଛିଣ୍ଡୱାଡାର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାବା କେଦାରନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ବିଶେଷ କରି ବୟସ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଯାଆନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ହେତୁ ସେମାନେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ମେ ୧୦ରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଚାର ଧାମ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭକ୍ତ ବାବା କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପହଂଚୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ୩୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭକ୍ତ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ କେଦାରନାଥ ଯାଉଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    28.2 ° C
    28.2 °
    28.2 °
    72 %
    2.1kmh
    100 %
    Tue
    28 °
    Wed
    38 °
    Thu
    37 °
    Fri
    34 °
    Sat
    36 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ