Tuesday, June 18, 2024
37 C
Odisha

    ଆମ ପାଖରେ ବି ମଜଭୁତ ଟିମ ଅଛନ୍ତି: ଷ୍ଟାଲିନ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଚେନ୍ନାଇ: ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ରାଜନୀତି ବିରୋଧରେ ସେ ଦୃଢ ଭାବରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଲଢୁଛୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏକ ମଜଭୁତ ଟିମ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ, ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭଳି ନେତା ଅଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେପରି ଆମେ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଛୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିଏମକେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟରେ ଥିବା ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଯୁଦ୍ଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛି ଯାହା ଦେଶକୁ ଫାସିବାଦୀ ଶକ୍ତି ବୋଲି ବିବେଚନା କରୁଛି। ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୋ ମନରେ କୌଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ। ଆମେ ଯାହା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁ, ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କରୁ |

    ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଭାରତୀୟ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ କର ବା ମର ଭଳି ଲଢେଇ | ଆମର ଏକ ମଜଭୁତ ଟିମ ଅଛନ୍ତି | ଆମ ଟିମରେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ, ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭଳି ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଆମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି। ସମୟର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ସଂଗ୍ରାମରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି। “କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୩ରେ ତାମିଲନାଡୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ଝଡ ସହିତ ଲଢୁଥିଲା। ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ଏହାକୁ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କଲି, କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମିଳିଲା ନାହିଁ। ବନ୍ୟାରେ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଆମେ ପରିବାର ପ୍ରତି ୬୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲୁ।

    ଯେତେବେଳେ ଏଭଳି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଖି ବୁଜି ଦିଅନ୍ତି, ଆମେ ଉପଯୁକ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା କିମ୍ବା ଟିକସ ରାଜସ୍ୱର ଉପଯୁକ୍ତ ଅଂଶ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ କିପରି ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବା? ବିଜେପି ଏକ ଭିନ୍ନ ଖେଳ ଖେଳୁଛି। ସେମାନେ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି, ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ଏବଂ ରାଜନୀତିକୁ ଆରଏସଏସର ଆଦର୍ଶରେ ମିଶ୍ରଣ କରନ୍ତି | ସେମାନେ (ବିଜେପି) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ‘ବିଶ୍ୱ ଗୁରୁ’ ବୋଲି କହିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ତାମିଲନାଡୁ ପରି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରତି ଉଦାସୀନତା କିମ୍ବା ଚୀନ୍ ସହିତ ସୀମା ମୁକାବିଲାକୁ ଦେଖିବେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ନିରବତା ଅନେକ କିଛି କହିଥାଏ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    37 ° C
    37 °
    37 °
    36 %
    4.8kmh
    100 %
    Tue
    37 °
    Wed
    38 °
    Thu
    37 °
    Fri
    35 °
    Sat
    34 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ