Monday, May 20, 2024
37 C
Odisha

    ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଦୋୖଡରେ ସାମିଲ ହେଲା ଏହି ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ଓସ୍କାର ୨୦୨୪ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ବର୍ଗରେ ନୋମିନେସନ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ୫ଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମନୋନୀତ ହୋଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଟୁ କିଲ୍ ଏ ଟାଇଗର’ | ନିଶା ପାହୁଜାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ ‘ଟୁ କିଲ ଏ ଟାଇଗର’ ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ଓସ୍କାର ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦୋୖଡରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି | ‘ଟୁ କିଲ୍ ଏ ଟାଇଗର’ ବ୍ୟତୀତ ଓସ୍କାରରେ ଏହି ବର୍ଗ ପାଇଁ ଆଉ ଚାରିଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମନୋନୀତ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ‘ବବି ୱାଇନ: ଦି ପିପୁଲ୍ସ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ’, ‘ଦି ଇଂଟରନାଲ ମେମୋରୀ’, ‘ଫୋର ଡଟର୍ସ’ ଏବଂ ‘୨୦ ଡେଜ ଇନ ମାରିୟୁପୋଲ’ ରହିଛି । ‘ଟୁ କିଲ୍ ଏ ଟାଇଗର’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଭାରତର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଏଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାକୁ ପିତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷର କାହାଣୀ ଦର୍ଶାଯାଇଛି | ଫିଲ୍ମରେ ଏହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରିବା ପରେ ତିନି ଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା ରଣଜିତ୍ ତାଙ୍କ ଝିଅ ପାଇଁ ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି | ୯୬ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ବା ଓସ୍କାର ୨୦୨୪ର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦, ୨୦୨୪ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    37 ° C
    37 °
    37 °
    33 %
    2.7kmh
    0 %
    Mon
    40 °
    Tue
    43 °
    Wed
    42 °
    Thu
    40 °
    Fri
    38 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ