Sunday, June 23, 2024
31.1 C
Odisha

    କେଜ୍ରିୱାଲ ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ୬୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆମ୍ବ ଖାଇବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆମ୍ବ ଖାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି ଏବଂ ଆମ୍ବ ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ ନୁହେଁ, ଏହି ଆମ୍ବ ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଛା ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏହାର ନାମ ମିୟାଜାକି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ବାସ୍ତବରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସିଏମ୍ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ତିହାର ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କେବଳ ଆମ୍ବ ଖାଇଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେଉଁଥିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାଙ୍କ ନାମ ରାଜେଶ ଭାସିନ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସୂତ୍ରରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ତିହାରରେ ଏକ ମାସରେ ୬୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆମ୍ବ ଖାଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସରଳ ସାର୍ଟ ଏବଂ ଏକ ଚପଲ ପିନ୍ଧନ୍ତି ସେ ୬୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଆମ୍ବ ଖାଇଲେ। ଆଗକୁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଏହା ହେଉଛି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ରୋଜଗାର, ସେମାନେ ଏହାକୁ କିପରି ଲୁଟୁଛନ୍ତି, ଆରଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ମୁଁ ଏହାକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବି।

    ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ’ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ମରାମତି ପାଇଁ ୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବା ପରେ ବିଜେପି କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମହାରାଜା ବୋଲି କହିଥିଲା। ଏପରିକି ରାଜା ଏବଂ ସମ୍ରାଟମାନେ ବଙ୍ଗଳା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଉତ୍ପାଦ ଚୟନ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥା ଆରାମଦାୟକ ଜୀବନ ଇଚ୍ଛା ପାଇଁ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରଣାମ କରିବେ ବୋଲି ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା।

    କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ପାଇଁ କିଣାଯାଇଥିବା ଆଠଟି ପରଦା ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏର ମୂଲ୍ୟ ୭.୮୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପରଦାର ମୂଲ୍ୟ ୩.୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ବଙ୍ଗଳା ପାଇଁ ଭିଏତନାମରୁ ୧.୧୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ମାର୍ବଲ ଅଣାଯାଇଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବ ନିର୍ମିତ କାଠ କାନ୍ଥରେ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    scattered clouds
    31.1 ° C
    31.1 °
    31.1 °
    65 %
    1.3kmh
    36 %
    Sun
    35 °
    Mon
    35 °
    Tue
    35 °
    Wed
    36 °
    Thu
    32 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ