Friday, April 12, 2024
31.5 C
Odisha

    ମହୁଆ ମୈତ୍ରଙ୍କୁ ପୁଣି ଇଡି ସମନ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରେ ହାଜର ପାଇଁ ସମନ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୈଦେଶିକ ମୁଦ୍ରା ପରିଚାଳନା ଆଇନ (ଫେମା) ଉଲ୍ଲଂଘନ ମାମଲାରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ନେତ୍ରୀ ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରାଙ୍କୁ ପୁଣି ସମନ କରିଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରେ ଇଡି ମୈତ୍ରଙ୍କୁ ସମନ କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ପୂର୍ବରୁ ଫେବ୍ରୁଆରିରେ ଫେମା ଅଧୀନରେ ମୋଇତ୍ରାଙ୍କୁ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ନିଶିକାନ୍ତ ଦୁବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଅଦାନି ଗ୍ରୁପ୍ ମାମଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବା ପାଇଁ ମୈତ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀ ଦର୍ଶନ ହିରାନନ୍ଦାନୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରଶ୍ନ ବଦଳରେ ଉପହାର ଏବଂ ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି।

    ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ନିରାପତ୍ତାକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଦୁବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଅଦାନି ଗ୍ରୁପ୍ ଡିଲ୍ କୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ମୈତ୍ରା ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରାଙ୍କ ସଂସଦ ସଦସ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ନିଶିକାନ୍ତ ଦୁବେ ଏହି ମାମଲାରେ ବାଚସ୍ପତି ଓମ୍ ବିର୍ଲାଙ୍କ ଠାରୁ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଲୋକସଭାର ଏଥିକ୍ସ କମିଟି ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ସତ୍ୟ ବୋଲି ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ କରିଥିଲା ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    31.5 ° C
    31.5 °
    31.5 °
    32 %
    1.6kmh
    100 %
    Fri
    31 °
    Sat
    37 °
    Sun
    39 °
    Mon
    41 °
    Tue
    42 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ