Sunday, July 21, 2024
26.7 C
Odisha

    ଉବେର ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ ଆରମ୍ଭ, ପିକଅପ୍ ଠାରୁ ଡ୍ରପ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ​​ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉବେର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବାଇକ୍ ଏବଂ କ୍ୟାବ୍ ଯୋଗାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରିପାରିବେ। ସମ୍ପ୍ରତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରି ସେ କିପରି ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଇ ଏକ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାରତର ନୁହେଁ କିମ୍ବା ଭାରତରେ ସେପରି ସୁବିଧା ନାହିଁ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି ସୁବିଧା ଭାରତକୁ ଆସିପାରେ।
    ସ୍ୱିଜି ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏଭଳି ଅନେକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଉବେର ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ଜେଟ୍, ୟାଚ୍ ଇତ୍ୟାଦି ବୁକ୍ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଆରୋହଣ କରୁଛନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି। ସମ୍ପ୍ରତି, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଉବେର ମାଧ୍ୟମରେ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରି ଯାତ୍ରାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

    ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରଥମେ ଉବର ମାଧ୍ୟମରେ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ। ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ସାଢ଼େ ଚାରି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରରେ ୬ ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ବସିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହେଲିକପ୍ଟର ତାଙ୍କୁ ହେଲିପ୍ୟାଡରେ ଉଠାଇ ଡ୍ରପ ପଏଣ୍ଟରେ ଛାଡିଥିଲା। ତେବେ ଯେତେବେଳେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଲଟଙ୍କୁ ହ୍ୟାଲୋ କହି ଅଭିବାଦନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ପାଇଲଟ ଠିକ୍ ଭାବେ ଉତ୍ତର ଦେଇ ନ ଥିଲେ।
    @Switzy ନାମକ ଜଣେ ୟୁଜର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଲାଇକ୍ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ସେୟାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଉବେରର ସମସ୍ତ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

    ଜଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରର ପାଇଲଟ୍ ଯେପରି ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି, ମୁଁ କୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ଏହା ଯାତ୍ରା କରିବି ନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଏହି ସମସ୍ତ ସୁବିଧା କେବଳ ଅଳ୍ପ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ। ସାଧାରଣ ଲୋକ ଏହା ସହିତ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଉବେର କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିଜକୁ ଅପଡେଟ୍ କରୁଛି ଏବଂ ଆପ୍‌ରେ ନୂତନ ଜିନିଷ ଯୋଗ କରୁଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    26.7 ° C
    26.7 °
    26.7 °
    88 %
    2.7kmh
    100 %
    Sun
    27 °
    Mon
    27 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ